Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2013 > 13:57 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2013, ora 13:57

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 848/2010 pentru modificarea lit.b) a alin.(3) al art.4 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.23/2008 privind pescuitul și acvacultura
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:315 128 75 40 32 13 14 12 1
- voturi pentru (DA):244 127 73 3 1 13 14 12 1
- voturi împotrivă (NU):40 - 1 37 2 - - - -
- abțineri:30 1 - - 29 - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL NU
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel ND Abținere
27. Blănariu Valentin ND Abținere
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
32. Boghicevici Claudia PDL NU
33. Bónis István UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL NU
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
48. Chebac Eugen ND Abținere
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND Abținere
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
59. Ciurariu Florin PNL DA
60. Cocei Erland PNL DA
61. Codîrlă Liviu ND Abținere
62. Coman Gheorghe ALDE DA
63. Comșa Cornel-George ND Abținere
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
65. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL NU
74. Cupă Ion PNL DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
78. Dascălu Constantin PDL NU
79. Deaconu Mihai ND NU
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
82. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
83. Dima Toader PSD DA
84. Diniță Ion ALDE DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Doboș Anton PNL DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrinescu Traian PNL DA
90. Dolha Mircea PNL DA
91. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
92. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
93. Dragomir Gheorghe PNL DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
97. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
98. Dumitru Georgică ALDE DA
99. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
100. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
101. Emacu Gheorghe PSD DA
102. Enache Marian PSD DA
103. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
104. Eparu Ion PSD DA
105. Erdei Dolóczki István UDMR DA
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Fonta Nuțu ND Abținere
109. Frăticiu Gheorghe PSD DA
110. Galan Constantin PNL DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Geantă Florian Daniel PDL NU
115. Gheorghe Tinel PDL NU
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Giurescu Dinu ALDE DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
121. Grama Horia PSD DA
122. Grecea Maria ND Abținere
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Grosaru Mircea Minoritati DA
125. Gudu Vasile PDL NU
126. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
127. Guran Virgil PNL DA
128. Gurzău Adrian PDL NU
129. Gust Băloșin Florentin PSD DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Harbuz Liviu PSD DA
132. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
133. Hellvig Eduard Raul PNL DA
134. Holban Titi PNL DA
135. Horga Vasile PNL DA
136. Hrebenciuc Viorel PSD DA
137. Iacob Ridzi Monica Maria ND Abținere
138. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
139. Iane Daniel PNL DA
140. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
141. Ignat Miron Minoritati DA
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Ionescu Aurelian ALDE DA
144. Ionescu George PDL NU
145. Iordache Florin PSD DA
146. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kereskényi Gábor UDMR DA
151. Khraibani Camelia PSD DA
152. Korodi Attila UDMR DA
153. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
154. Longher Ghervazen Minoritati DA
155. Lubanovici Mircea PDL NU
156. Man Mircea PDL NU
157. Manda Iulian Claudiu PSD DA
158. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
159. Manolache Marius PSD DA
160. Marcoci Vlad PSD DA
161. Marcu Viorica PNL DA
162. Marin Gheorghe PSD DA
163. Markó Attila-Gabor UDMR DA
164. Marocico Ion Minoritati DA
165. Martin Eduard-Stelian PSD DA
166. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
167. Máté András-Levente UDMR DA
168. Mazilu Constantin PSD DA
169. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
170. Melinte Ion ND Abținere
171. Mihai Aurelian ND Abținere
172. Mincă Liliana ND Abținere
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mîrza Gavril PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocanu Vasile PSD DA
178. Mocioalcă Ion PSD DA
179. Mocioi Niculina ND Abținere
180. Moisii Constantin ND Abținere
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Moldovan Iosif UDMR DA
183. Molnar Zsolt UDMR DA
184. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
185. Movilă Petru PDL NU
186. Muntean Mircia PDL NU
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu ND Abținere
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Nechita Aurel PSD DA
192. Negruț Clement PDL NU
193. Negruț Cornelia ALDE DA
194. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
195. Nichita Cristina PSD DA
196. Nicoară Romeo Florin PNL DA
197. Nicolae Florian PSD DA
198. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
199. Niculae Aurel PNL DA
200. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
201. Nistor Laurențiu PSD DA
202. Nistor Marioara ND Abținere
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
206. Ochi Ion PSD DA
207. Oltean Ioan PDL NU
208. Orban Ludovic PNL DA
209. Palașcă Viorel PNL DA
210. Palăr Ionel PNL DA
211. Paleologu Theodor PDL NU
212. Pambuccian Varujan Minoritati DA
213. Pardău Dumitru PNL DA
214. Paul Maria-Andreea PDL NU
215. Păun Nicolae Minoritati DA
216. Pârgaru Ion PNL DA
217. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
218. Peia Ninel PSD DA
219. Petrache Adrian-Alin PSD DA
220. Petrea Dorin Silviu PSD DA
221. Petric Octavian PSD DA
222. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
223. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
224. Pop Georgian PSD DA
225. Popa Octavian-Marius PNL DA
226. Popeangă Vasile PSD DA
227. Popescu Dan-Cristian PDL NU
228. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
229. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
230. Potor Călin PNL -
231. Preda Cezar-Florin PDL NU
232. Pușcaș Iacob ND Abținere
233. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
234. Răducanu Ion PSD DA
235. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
236. Rădulescu Constantin PSD DA
237. Rădulescu Romeo PDL NU
238. Rățoi Neculai PSD DA
239. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
240. Reuer Elena-Ramona PNL DA
241. Rizea Cristian PSD DA
242. Roman Cristian-Constantin PDL NU
243. Roman Gheorghe PSD DA
244. Roman Ioan Sorin PSD DA
245. Roman Petre PNL NU
246. Roman Victor PSD DA
247. Roșca Lucreția PSD DA
248. Rotaru Răzvan ND Abținere
249. Rusu Valentin PNL DA
250. Sava Andrei-Valentin PSD DA
251. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
252. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
253. Scarlat George PNL DA
254. Scutaru Adrian George PNL DA
255. Secară Florin Mihail PDL NU
256. Sefer Cristian-George ND Abținere
257. Seres Dénes UDMR DA
258. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
259. Smarandache Miron Alexandru ND Abținere
260. Solomon Adrian PSD DA
261. Stan Ion PSD DA
262. Stanciu Anghel PSD DA
263. Stanciu Zisu PSD DA
264. Stancu Ionel Minoritati DA
265. Stativă Irinel Ioan PSD DA
266. Stănescu Alexandru PSD DA
267. Stănișoară Mihai PNL DA
268. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
269. Stoica Mihaela - DA
270. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
271. Stragea Sorin Constantin PSD DA
272. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
273. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
274. Surdu Raluca PNL DA
275. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
276. Szabó Ödön UDMR DA
277. Șcheau Ion ND Abținere
278. Șoptică Costel PNL DA
279. Șova Lucian PSD DA
280. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
281. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
282. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
283. Tămâian Ioan PNL DA
284. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
285. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
286. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
287. Teju Sorin PNL DA
288. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
289. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
290. Tiuch Cătălin PSD DA
291. Toader Mircea-Nicu PDL NU
292. Traicu Rodin PSD DA
293. Tudorie Violeta PSD DA
294. Tudose Mihai PSD DA
295. Turcan Raluca PDL NU
296. Udrea Elena Gabriela PDL NU
297. Udriște Gheorghe PDL NU
298. Uricec Eugen Constantin PSD DA
299. Ursărescu Dorinel PNL DA
300. Vainer Aurel Minoritati DA
301. Vasilescu Nicolae PSD DA
302. Vasilică Radu Costin PSD DA
303. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
304. Vladu Iulian PDL NU
305. Vlase Petru Gabriel PSD DA
306. Vlădoiu Aurel PSD DA
307. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
308. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
309. Vulpescu Ioan PSD DA
310. Weber Mihai PSD DA
311. Zaharcu Neviser PSD DA
312. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
313. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
314. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
315. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 8 august 2020, 15:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro