Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:26 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:26

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 645/2011 pentru modificarea și completarea Legii nr.69/2000, Legea educației fizice și sportului, consolidată în 2009
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:322 127 81 35 34 15 17 13
- voturi pentru (DA):275 124 79 3 30 14 12 13
- voturi împotrivă (NU):34 1 - 32 1 - - -
- abțineri:10 2 - - 2 1 5 -
- nu au votat:3 - 2 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL -
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
32. Bónis István UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bot Octavian PNL DA
35. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest ND DA
43. Calotă Florică Ică PNL -
44. Canacheu Costică PDL NU
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
49. Cernea Remus-Florinel PSD DA
50. Chebac Eugen ND DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Cioată Cezar ND DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Ciuhodaru Tudor ND DA
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu ND DA
65. Coman Gheorghe ALDE DA
66. Comșa Cornel-George ND DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
76. Culețu Dănuț PDL NU
77. Cupă Ion PNL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND DA
81. Deaconu Mihai ND DA
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrinescu Traian PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolineaschi Andrei PSD DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dragomir Viorel Marian PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL DA
101. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
104. Dumitru Ovidiu-Ioan ND NU
105. Emacu Gheorghe PSD DA
106. Enache Marian PSD DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fejér László-Ődőn UDMR DA
110. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
111. Firczak Gheorghe Minoritati DA
112. Florea Damian ALDE DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Fonta Nuțu ND DA
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Galan Constantin PNL DA
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
119. Găină Mihăiță PSD DA
120. Geantă Florian Daniel PDL NU
121. Gerea Andrei Dominic PNL DA
122. Gheorghe Florin PDL NU
123. Gheorghe Tinel PDL NU
124. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
125. Ghiveciu Marian PSD DA
126. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
127. Giurescu Dinu ALDE DA
128. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
130. Grama Horia PSD DA
131. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
132. Grosaru Mircea Minoritati DA
133. Gudu Vasile PDL NU
134. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
135. Guran Virgil PNL DA
136. Gust Băloșin Florentin PSD DA
137. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
138. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
139. Hellvig Eduard Raul PNL DA
140. Holban Titi PNL DA
141. Horga Vasile PNL DA
142. Hulea Ioan ND DA
143. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
144. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
145. Iancu Iulian PSD DA
146. Iane Daniel PNL DA
147. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
148. Ibram Iusein Minoritati DA
149. Ignat Miron Minoritati DA
150. Iliuță Vasile PDL NU
151. Intotero Natalia-Elena PSD DA
152. Ionescu Aurelian ALDE DA
153. Ionescu George PDL NU
154. Iordache Florin PSD DA
155. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
156. Iriza Scarlat PSD DA
157. Itu Cornel PSD DA
158. Kelemen Hunor UDMR DA
159. Kerekes Károly UDMR DA
160. Kereskényi Gábor UDMR DA
161. Khraibani Camelia PSD DA
162. Korodi Attila UDMR DA
163. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
164. Longher Ghervazen Minoritati DA
165. Lubanovici Mircea PDL NU
166. Manda Iulian Claudiu PSD DA
167. Marcoci Vlad PSD DA
168. Marcu Nicu PNL DA
169. Marcu Viorica PNL DA
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR DA
172. Marocico Ion Minoritati Abținere
173. Martin Eduard-Stelian PSD DA
174. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
175. Máté András-Levente UDMR DA
176. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
177. Mazilu Constantin PSD DA
178. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
179. Melinte Ion ND DA
180. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
181. Mihai Aurelian ND DA
182. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
183. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
186. Mitrea Manuela PSD DA
187. Mitrea Miron Tudor PSD DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Vasile PSD DA
190. Mocioalcă Ion PSD DA
191. Mocioi Niculina ND -
192. Moisii Constantin ND DA
193. Moldovan Iosif UDMR DA
194. Molnar Zsolt UDMR DA
195. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
196. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
197. Movilă Petru PDL NU
198. Munteanu Ioan PSD DA
199. Murgu Neagu ND DA
200. Nassar Rodica PSD DA
201. Nazare Alexandru PDL DA
202. Neacșu Marian PSD NU
203. Nechita Aurel PSD DA
204. Necula Cosmin PSD DA
205. Negruț Cornelia ALDE DA
206. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
207. Nichita Cristina PSD DA
208. Nicoară Romeo Florin PNL DA
209. Nicolae Alexandri PNL DA
210. Nicolae Florian PSD DA
211. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
212. Niculae Aurel PNL DA
213. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
214. Nistor Laurențiu PSD DA
215. Nistor Marioara ND DA
216. Niță Emil PSD DA
217. Nosa Iuliu PSD DA
218. Oajdea Daniel Vasile ND DA
219. Ochi Ion PSD DA
220. Orban Ludovic PNL DA
221. Oros Nechita-Adrian PNL DA
222. Palașcă Viorel PNL DA
223. Palăr Ionel PNL DA
224. Pambuccian Varujan Minoritati DA
225. Pardău Dumitru PNL DA
226. Paul Maria-Andreea PDL NU
227. Păun Nicolae Minoritati DA
228. Pârgaru Ion PNL DA
229. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
230. Peia Ninel PSD DA
231. Petrache Adrian-Alin PSD Abținere
232. Petrea Dorin Silviu PSD DA
233. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
234. Pop Georgian PSD DA
235. Popa Octavian-Marius PNL DA
236. Popeangă Vasile PSD DA
237. Popescu Dan-Cristian PDL NU
238. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
239. Potor Călin PNL DA
240. Preda Cezar-Florin PDL NU
241. Pușcaș Iacob ND DA
242. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
243. Răducanu Ion PSD DA
244. Rădulescu Constantin PSD DA
245. Rățoi Neculai PSD DA
246. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
247. Reuer Elena-Ramona PNL DA
248. Roman Cristian-Constantin PDL NU
249. Roman Gheorghe PSD DA
250. Roman Ioan Sorin PSD DA
251. Roman Victor PSD DA
252. Roșca Lucreția PSD DA
253. Roșca Mircea PNL DA
254. Rotaru Răzvan ND DA
255. Sava Andrei-Valentin PSD DA
256. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
257. Scarlat George PNL DA
258. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
259. Secară Florin Mihail PDL NU
260. Sefer Cristian-George ND DA
261. Seres Dénes UDMR DA
262. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
263. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
264. Solomon Adrian PSD DA
265. Stan Ioan PSD DA
266. Stanciu Anghel PSD DA
267. Stanciu Zisu PSD DA
268. Stancu Ionel Minoritati DA
269. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
270. Stănescu Alexandru PSD DA
271. Stănișoară Mihai PNL DA
272. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
273. Stoica Mihaela PDL DA
274. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
275. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
276. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
277. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
278. Surdu Raluca PNL DA
279. Szabó Ödön UDMR DA
280. Șimon Gheorghe PSD DA
281. Șoptică Costel PNL DA
282. Șova Lucian PSD DA
283. Ștefan Viorel PSD DA
284. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
285. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
286. Tabugan Ion PSD DA
287. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
288. Tararache Mihai ND DA
289. Tămâian Ioan PNL DA
290. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
291. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
292. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
293. Teju Sorin PNL DA
294. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
295. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
296. Tiuch Cătălin PSD DA
297. Toader Mircea-Nicu PDL NU
298. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
299. Traicu Rodin PSD DA
300. Tudorie Violeta PSD DA
301. Tudose Mihai PSD DA
302. Turcan Raluca PDL NU
303. Tușa Adriana Diana PNL DA
304. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
305. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
306. Udriște Gheorghe PDL NU
307. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
308. Uricec Eugen Constantin PSD DA
309. Vainer Aurel Minoritati DA
310. Varga Vasile PNL DA
311. Vasilică Radu Costin PSD DA
312. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
313. Vladu Iulian PDL NU
314. Vlase Petru Gabriel PSD DA
315. Vlădoiu Aurel PSD DA
316. Vulpescu Ioan PSD DA
317. Weber Mihai PSD DA
318. Zaharcu Neviser PSD DA
319. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
320. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
321. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
322. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 3 iulie 2020, 2:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro