Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:13 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:13

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 762/2011 privind modificarea și completarea Legii nr.341 din 12 iulie 2004 a recunoașterii față de eroii-martiri și luptătorii care au contribuit la victoria Revoluției române din decembrie 1989, precum și față de persoanele care și-au jertfit viața sau au avut de suferit în urma revoltei muncitorești anticomuniste de la Brașov din noiembrie 1987
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:338 132 85 39 35 15 18 14
- voturi pentru (DA):298 129 85 39 1 15 15 14
- voturi împotrivă (NU):32 1 - - 30 - 1 -
- abțineri:8 2 - - 4 - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Becali George PNL DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Berci Vasile PNL DA
28. Blănariu Valentin ND NU
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bot Octavian PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND NU
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Caloianu Mario-Ernest ND NU
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL DA
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
51. Chebac Eugen ND NU
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ND NU
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND NU
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND NU
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND NU
66. Coman Gheorghe ALDE DA
67. Comșa Cornel-George ND NU
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL DA
78. Cupă Ion PNL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND NU
82. Deaconu Mihai ND NU
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Dolineaschi Andrei PSD DA
96. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
97. Dragomir Gheorghe PNL DA
98. Dragomir Viorel Marian PSD DA
99. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
100. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
101. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
102. Dumbrăvanu Paul PNL DA
103. Dumitru Georgică ALDE DA
104. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
105. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fejér László-Ődőn UDMR DA
111. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
112. Firczak Gheorghe Minoritati DA
113. Florea Damian ALDE DA
114. Florea Daniel PSD DA
115. Fonta Nuțu ND Abținere
116. Frăticiu Gheorghe PSD DA
117. Galan Constantin PNL DA
118. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
119. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
120. Găină Mihăiță PSD DA
121. Geantă Florian Daniel PDL DA
122. Gerea Andrei Dominic PNL DA
123. Gheorghe Florin PDL DA
124. Gheorghe Tinel PDL DA
125. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
126. Ghiveciu Marian PSD DA
127. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
128. Giurescu Dinu ALDE DA
129. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
130. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
131. Grama Horia PSD DA
132. Grecea Maria ND NU
133. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
134. Grosaru Mircea Minoritati DA
135. Gudu Vasile PDL DA
136. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
137. Guran Virgil PNL DA
138. Gust Băloșin Florentin PSD DA
139. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
140. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
141. Hellvig Eduard Raul PNL DA
142. Holban Titi PNL DA
143. Horga Vasile PNL DA
144. Hrebenciuc Viorel PSD DA
145. Hulea Ioan ND NU
146. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
147. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
148. Iancu Iulian PSD DA
149. Iane Daniel PNL DA
150. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
151. Ibram Iusein Minoritati DA
152. Ignat Miron Minoritati DA
153. Iliuță Vasile PDL DA
154. Intotero Natalia-Elena PSD DA
155. Ionescu Aurelian ALDE DA
156. Ionescu George PDL DA
157. Iordache Florin PSD DA
158. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
159. Iriza Scarlat PSD DA
160. Itu Cornel PSD DA
161. Kelemen Hunor UDMR DA
162. Kerekes Károly UDMR DA
163. Kereskényi Gábor UDMR DA
164. Khraibani Camelia PSD DA
165. Korodi Attila UDMR DA
166. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
167. Longher Ghervazen Minoritati DA
168. Lubanovici Mircea PDL DA
169. Manda Iulian Claudiu PSD DA
170. Manolescu Oana Minoritati DA
171. Marcoci Vlad PSD DA
172. Marcu Nicu PNL DA
173. Marcu Viorica PNL DA
174. Marin Gheorghe PSD DA
175. Markó Attila-Gabor UDMR DA
176. Marocico Ion Minoritati Abținere
177. Martin Eduard-Stelian PSD DA
178. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
179. Máté András-Levente UDMR DA
180. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
181. Mazilu Constantin PSD DA
182. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
183. Melinte Ion ND NU
184. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
185. Mihai Aurelian ND NU
186. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
187. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
188. Mircovici Niculae Minoritati NU
189. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
190. Mitrea Manuela PSD DA
191. Mitrea Miron Tudor PSD DA
192. Mîrza Gavril PSD DA
193. Mocanu Adrian PSD DA
194. Mocanu Vasile PSD DA
195. Mocioalcă Ion PSD DA
196. Mocioi Niculina ND NU
197. Moisii Constantin ND NU
198. Moldovan Ioan ALDE DA
199. Moldovan Iosif UDMR DA
200. Molnar Zsolt UDMR DA
201. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
202. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
203. Movilă Petru PDL DA
204. Munteanu Ioan PSD DA
205. Murgu Neagu ND NU
206. Nassar Rodica PSD DA
207. Nazare Alexandru PDL DA
208. Neacșu Marian PSD DA
209. Nechita Aurel PSD DA
210. Necula Cosmin PSD DA
211. Negruț Clement PDL DA
212. Negruț Cornelia ALDE DA
213. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
214. Nichita Cristina PSD DA
215. Nicoară Romeo Florin PNL DA
216. Nicolae Alexandri PNL DA
217. Nicolae Florian PSD DA
218. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
219. Nicolicea Eugen PSD DA
220. Niculae Aurel PNL DA
221. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
222. Nistor Laurențiu PSD DA
223. Nistor Marioara ND NU
224. Niță Emil PSD DA
225. Nosa Iuliu PSD DA
226. Oajdea Daniel Vasile ND NU
227. Ochi Ion PSD DA
228. Orban Ludovic PNL DA
229. Palașcă Viorel PNL DA
230. Palăr Ionel PNL DA
231. Pambuccian Varujan Minoritati DA
232. Pardău Dumitru PNL DA
233. Paul Maria-Andreea PDL DA
234. Păun Nicolae Minoritati DA
235. Pârgaru Ion PNL DA
236. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
237. Peia Ninel PSD DA
238. Petrache Adrian-Alin PSD DA
239. Petrea Dorin Silviu PSD DA
240. Petric Octavian PSD DA
241. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
242. Pop Georgian PSD DA
243. Popa Octavian-Marius PNL DA
244. Popeangă Vasile PSD DA
245. Popescu Dan-Cristian PDL DA
246. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
247. Potor Călin PNL DA
248. Preda Cezar-Florin PDL DA
249. Pușcaș Iacob ND NU
250. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
251. Răducanu Ion PSD DA
252. Rădulescu Constantin PSD DA
253. Rădulescu Romeo PDL DA
254. Rățoi Neculai PSD DA
255. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
256. Reuer Elena-Ramona PNL DA
257. Roman Cristian-Constantin PDL DA
258. Roman Gheorghe PSD DA
259. Roman Ioan Sorin PSD DA
260. Roman Victor PSD DA
261. Roșca Lucreția PSD DA
262. Roșca Mircea PNL DA
263. Rotaru Răzvan ND NU
264. Sava Andrei-Valentin PSD DA
265. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
266. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
267. Scarlat George PNL DA
268. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
269. Scutaru Adrian George PNL DA
270. Secară Florin Mihail PDL DA
271. Sefer Cristian-George ND NU
272. Seres Dénes UDMR DA
273. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
274. Simedru Dan Coriolan PNL DA
275. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
276. Solomon Adrian PSD DA
277. Stan Ioan PSD DA
278. Stanciu Anghel PSD DA
279. Stanciu Zisu PSD DA
280. Stancu Ionel Minoritati DA
281. Stativă Irinel Ioan PSD DA
282. Stănescu Alexandru PSD DA
283. Stănișoară Mihai PNL DA
284. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
285. Stoica Mihaela PDL DA
286. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
287. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
288. Sturzu Mihai-Răzvan PSD Abținere
289. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
290. Surdu Raluca PNL DA
291. Szabó Ödön UDMR DA
292. Șimon Gheorghe PSD DA
293. Șoptică Costel PNL DA
294. Șova Lucian PSD DA
295. Ștefan Viorel PSD DA
296. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
297. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
298. Tabugan Ion PSD DA
299. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
300. Tararache Mihai ND Abținere
301. Tămâian Ioan PNL DA
302. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
303. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
304. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
305. Teju Sorin PNL DA
306. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
307. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
308. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
309. Tiuch Cătălin PSD NU
310. Toader Mircea-Nicu PDL DA
311. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
312. Traicu Rodin PSD DA
313. Tudorache Daniel PSD DA
314. Tudorie Violeta PSD DA
315. Tudose Mihai PSD DA
316. Turcan Raluca PDL DA
317. Tușa Adriana Diana PNL DA
318. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
319. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
320. Udriște Gheorghe PDL DA
321. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
322. Uricec Eugen Constantin PSD DA
323. Vainer Aurel Minoritati DA
324. Varga Vasile PNL DA
325. Vasilică Radu Costin PSD DA
326. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
327. Vladu Iulian PDL DA
328. Vlase Petru Gabriel PSD DA
329. Vlădoiu Aurel PSD DA
330. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
331. Vreme Valerian PDL DA
332. Vulpescu Ioan PSD DA
333. Weber Mihai PSD DA
334. Zaharcu Neviser PSD DA
335. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
336. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
337. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
338. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 ianuarie 2020, 11:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro