Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:05

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 169/2012 privind completarea art.1 al Ordonanței nr.137 din 2000 privind prevenirea și sancționarea tuturor formelor de discriminare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:347 133 91 41 36 15 18 13
- voturi pentru (DA):323 131 91 38 33 - 17 13
- voturi împotrivă (NU):19 - - 3 1 14 1 -
- abțineri:5 2 - - 2 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Becali George PNL DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Berci Vasile PNL DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blănariu Valentin ND DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
34. Bónis István UDMR NU
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bot Octavian PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Canacheu Costică PDL DA
47. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
51. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
52. Chebac Eugen ND DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
56. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
57. Cioată Cezar ND DA
58. Ciobanu Gheorghe PSD DA
59. Ciobanu Liliana ND DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND DA
67. Coman Gheorghe ALDE DA
68. Comșa Cornel-George ND DA
69. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Aurelia PSD DA
75. Cristea Victor PSD DA
76. Cristian Horia PNL DA
77. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
78. Culețu Dănuț PDL DA
79. Cupă Ion PNL DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Daea Petre PSD DA
82. Dalca Ștefan-Petru ND DA
83. Deaconu Mihai ND DA
84. Delureanu Virgil PSD DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
86. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
87. Dima Toader PSD DA
88. Diniță Ion ALDE DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Doboș Anton PNL DA
91. Dobre Mircea-Titus PSD DA
92. Dobre Victor Paul PNL DA
93. Dobrinescu Traian PNL DA
94. Dolha Mircea PNL DA
95. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
96. Dolineaschi Andrei PSD DA
97. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
98. Dragomir Gheorghe PNL DA
99. Dragomir Maria ND DA
100. Dragomir Viorel Marian PSD DA
101. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
102. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
103. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
104. Dumbrăvanu Paul PNL DA
105. Dumitru Georgică ALDE DA
106. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
107. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
108. Emacu Gheorghe PSD DA
109. Enache Marian PSD DA
110. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
111. Eparu Ion PSD DA
112. Erdei Dolóczki István UDMR NU
113. Fejér László-Ődőn UDMR NU
114. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
115. Firczak Gheorghe Minoritati DA
116. Florea Damian ALDE DA
117. Florea Daniel PSD DA
118. Fonta Nuțu ND DA
119. Frăticiu Gheorghe PSD DA
120. Galan Constantin PNL DA
121. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
122. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
123. Găină Mihăiță PSD DA
124. Geantă Florian Daniel PDL DA
125. Gerea Andrei Dominic PNL DA
126. Gheorghe Florin PDL DA
127. Gheorghe Tinel PDL DA
128. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
129. Ghiveciu Marian PSD DA
130. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
131. Giurescu Dinu ALDE DA
132. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
133. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
134. Grama Horia PSD DA
135. Grecea Maria ND DA
136. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
137. Grosaru Mircea Minoritati DA
138. Gudu Vasile PDL DA
139. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
140. Guran Virgil PNL DA
141. Gust Băloșin Florentin PSD DA
142. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
143. Harbuz Liviu PSD DA
144. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
145. Hellvig Eduard Raul PNL DA
146. Holban Titi PNL DA
147. Horga Vasile PNL DA
148. Hrebenciuc Viorel PSD DA
149. Hulea Ioan ND DA
150. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
151. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
152. Iancu Iulian PSD DA
153. Iane Daniel PNL DA
154. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
155. Ibram Iusein Minoritati DA
156. Ignat Miron Minoritati DA
157. Iliuță Vasile PDL DA
158. Intotero Natalia-Elena PSD DA
159. Ionescu George PDL DA
160. Iordache Florin PSD DA
161. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
162. Iriza Scarlat PSD DA
163. Itu Cornel PSD DA
164. Kelemen Hunor UDMR NU
165. Kerekes Károly UDMR Abținere
166. Kereskényi Gábor UDMR NU
167. Khraibani Camelia PSD DA
168. Korodi Attila UDMR NU
169. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
170. Longher Ghervazen Minoritati DA
171. Lubanovici Mircea PDL DA
172. Lupu Mihai PNL DA
173. Manda Iulian Claudiu PSD DA
174. Manolescu Oana Minoritati DA
175. Marcoci Vlad PSD DA
176. Marcu Nicu PNL DA
177. Marcu Viorica PNL DA
178. Marin Gheorghe PSD DA
179. Markó Attila-Gabor UDMR NU
180. Marocico Ion Minoritati DA
181. Martin Eduard-Stelian PSD DA
182. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
183. Máté András-Levente UDMR NU
184. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
185. Mazilu Constantin PSD DA
186. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
187. Melinte Ion ND DA
188. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
189. Mihai Aurelian ND DA
190. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
191. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
192. Mircovici Niculae Minoritati DA
193. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
194. Mitrea Manuela PSD DA
195. Mitrea Miron Tudor PSD DA
196. Mîrza Gavril PSD DA
197. Mocanu Adrian PSD DA
198. Mocanu Vasile PSD DA
199. Mocioalcă Ion PSD DA
200. Mocioi Niculina ND DA
201. Moisii Constantin ND DA
202. Moldovan Ioan ALDE DA
203. Moldovan Iosif UDMR NU
204. Molnar Zsolt UDMR NU
205. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
206. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
207. Movilă Petru PDL DA
208. Munteanu Ioan PSD DA
209. Murgu Neagu ND DA
210. Nassar Rodica PSD DA
211. Nazare Alexandru PDL NU
212. Neacșu Marian PSD DA
213. Nechita Aurel PSD DA
214. Necula Cosmin PSD DA
215. Negruț Clement PDL DA
216. Negruț Cornelia ALDE DA
217. Nichita Cristina PSD DA
218. Nicoară Romeo Florin PNL DA
219. Nicolae Alexandri PNL DA
220. Nicolae Florian PSD DA
221. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
222. Niculae Aurel PNL DA
223. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
224. Nistor Laurențiu PSD DA
225. Nistor Marioara ND DA
226. Niță Emil PSD DA
227. Nosa Iuliu PSD DA
228. Oajdea Daniel Vasile ND DA
229. Ochi Ion PSD DA
230. Orban Ludovic PNL DA
231. Oros Nechita-Adrian PNL DA
232. Palașcă Viorel PNL DA
233. Palăr Ionel PNL DA
234. Pambuccian Varujan Minoritati DA
235. Pardău Dumitru PNL DA
236. Paul Maria-Andreea PDL DA
237. Păun Nicolae Minoritati DA
238. Pârgaru Ion PNL DA
239. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
240. Peia Ninel PSD DA
241. Petrache Adrian-Alin PSD DA
242. Petrea Dorin Silviu PSD DA
243. Petric Octavian PSD DA
244. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
245. Pop Georgian PSD DA
246. Popa Octavian-Marius PNL DA
247. Popeangă Vasile PSD DA
248. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
249. Popescu Florin Aurelian PDL DA
250. Potor Călin PNL DA
251. Preda Cezar-Florin PDL DA
252. Pușcaș Iacob ND DA
253. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
254. Răducanu Ion PSD DA
255. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
256. Rădulescu Constantin PSD DA
257. Rădulescu Romeo PDL DA
258. Rățoi Neculai PSD DA
259. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
260. Reuer Elena-Ramona PNL DA
261. Roman Cristian-Constantin PDL DA
262. Roman Gheorghe PSD DA
263. Roman Ioan Sorin PSD DA
264. Roman Petre PNL DA
265. Roman Victor PSD DA
266. Roșca Lucreția PSD DA
267. Roșca Mircea PNL DA
268. Rotaru Răzvan ND DA
269. Sava Andrei-Valentin PSD DA
270. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
271. Săpunaru Nini PNL DA
272. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
273. Scarlat George PNL DA
274. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
275. Scutaru Adrian George PNL DA
276. Secară Florin Mihail PDL DA
277. Sefer Cristian-George ND DA
278. Seres Dénes UDMR NU
279. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
280. Simedru Dan Coriolan PNL DA
281. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
282. Solomon Adrian PSD DA
283. Stan Ioan PSD DA
284. Stanciu Anghel PSD DA
285. Stanciu Zisu PSD DA
286. Stancu Ionel Minoritati DA
287. Stativă Irinel Ioan PSD DA
288. Stănescu Alexandru PSD DA
289. Stănișoară Mihai PNL DA
290. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
291. Stoica Mihaela PDL NU
292. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
293. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
294. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
295. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
296. Surdu Raluca PNL DA
297. Szabó Ödön UDMR NU
298. Șimon Gheorghe PSD DA
299. Șoptică Costel PNL DA
300. Șova Lucian PSD DA
301. Ștefan Viorel PSD DA
302. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
303. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
304. Tabugan Ion PSD DA
305. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
306. Tararache Mihai ND NU
307. Tămâian Ioan PNL DA
308. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
309. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
310. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
311. Teju Sorin PNL DA
312. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
313. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
314. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
315. Tiuch Cătălin PSD DA
316. Tîlvăr Angel PSD DA
317. Toader Mircea-Nicu PDL DA
318. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
319. Tomac Eugen PDL DA
320. Traicu Rodin PSD DA
321. Tudorache Daniel PSD DA
322. Tudorie Violeta PSD DA
323. Tudose Mihai PSD DA
324. Turcan Raluca PDL DA
325. Tușa Adriana Diana PNL DA
326. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
327. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
328. Udrea Elena Gabriela PDL DA
329. Udriște Gheorghe PDL DA
330. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
331. Uricec Eugen Constantin PSD DA
332. Ursărescu Dorinel PNL DA
333. Vainer Aurel Minoritati DA
334. Varga Vasile PNL DA
335. Vasilică Radu Costin PSD DA
336. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
337. Vladu Iulian PDL DA
338. Vlase Petru Gabriel PSD DA
339. Vlădoiu Aurel PSD DA
340. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
341. Vreme Valerian PDL DA
342. Vulpescu Ioan PSD DA
343. Weber Mihai PSD DA
344. Zaharcu Neviser PSD DA
345. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
346. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
347. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 16:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro