Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2013 > 17:52 Versiunea pentru printare
Luni, 15 aprilie 2013, ora 17:52

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 795/2010 pentru completarea Legii nr.341 din 12 iulie 2004 a recunoștinței față de eroii-martiri și luptătotii care au contribuit la victoria Revoluției române din decembrie 1989
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:127 47 24 13 22 5 9 7
- voturi pentru (DA):124 47 24 12 22 3 9 7
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - 1 - -
- abțineri:2 - - 1 - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PDL Abținere
5. Anghel Gabriela-Lola ND DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Bălan Ion PSD DA
9. Benga Ioan PSD DA
10. Birchall Ana PSD DA
11. Blănariu Valentin ND DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
14. Bónis István UDMR Abținere
15. Borbély László UDMR NU
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
18. Burlacu Ștefan ND DA
19. Calotă Florică Ică PNL DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Cernea Remus-Florinel PSD DA
22. Chebac Eugen ND DA
23. Cherecheș Florica PNL DA
24. Ciobanu Gheorghe PSD DA
25. Ciobanu Liliana ND DA
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
28. Ciurariu Florin PNL DA
29. Coman Gheorghe ALDE DA
30. Comșa Cornel-George ND DA
31. Costin Gheorghe PNL DA
32. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
33. Cristian Horia PNL DA
34. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
35. Culețu Dănuț PDL DA
36. Cupșa Ioan PNL DA
37. Deaconu Mihai ND DA
38. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
39. Dîrzu Ioan PSD DA
40. Dobre Mircea-Titus PSD DA
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dobrinescu Traian PNL DA
43. Dolha Mircea PNL DA
44. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
45. Dragomir Viorel Marian PSD DA
46. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
47. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
48. Dumbrăvanu Paul PNL DA
49. Emacu Gheorghe PSD DA
50. Eparu Ion PSD DA
51. Fejér László-Ődőn UDMR DA
52. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
53. Fonta Nuțu ND DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
55. Gerea Andrei Dominic PNL DA
56. Gheorghe Tinel PDL DA
57. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
58. Giurescu Dinu ALDE DA
59. Grama Horia PSD DA
60. Grecea Maria ND DA
61. Gudu Vasile PDL DA
62. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
63. Horga Vasile PNL DA
64. Hrebenciuc Viorel PSD DA
65. Hulea Ioan ND DA
66. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
67. Iancu Iulian PSD DA
68. Ionescu Aurelian ALDE DA
69. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
70. Itu Cornel PSD DA
71. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
72. Longher Ghervazen Minoritati DA
73. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
74. Marcoci Vlad PSD DA
75. Marin Gheorghe PSD DA
76. Marocico Ion Minoritati DA
77. Melinte Ion ND DA
78. Mihai Aurelian ND DA
79. Mircovici Niculae Minoritati DA
80. Mîrza Gavril PSD DA
81. Mocanu Vasile PSD DA
82. Moisii Constantin ND DA
83. Moldovan Iosif UDMR DA
84. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
85. Muntean Mircia PDL DA
86. Munteanu Ioan PSD DA
87. Murgu Neagu ND DA
88. Neacșu Marian PSD DA
89. Nechita Aurel PSD DA
90. Necula Cosmin PSD DA
91. Negruț Cornelia ALDE DA
92. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
93. Nicolae Florian PSD DA
94. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
95. Niculescu Dumitru ND DA
96. Nistor Marioara ND DA
97. Niță Emil PSD DA
98. Nosa Iuliu PSD DA
99. Ochi Ion PSD DA
100. Peia Ninel PSD DA
101. Petrea Dorin Silviu PSD DA
102. Popescu Dan-Cristian PDL DA
103. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
104. Răducanu Ion PSD DA
105. Rățoi Neculai PSD DA
106. Roman Cristian-Constantin PDL DA
107. Roșca Mircea PNL DA
108. Rotaru Răzvan ND DA
109. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
110. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
111. Sefer Cristian-George ND DA
112. Simedru Dan Coriolan PNL DA
113. Stancu Ionel Minoritati DA
114. Stănescu Alexandru PSD DA
115. Stragea Sorin Constantin PSD DA
116. Șova Lucian PSD DA
117. Tămâian Ioan PNL DA
118. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
119. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
120. Teju Sorin PNL DA
121. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
122. Traicu Rodin PSD DA
123. Udriște Gheorghe PDL DA
124. Vainer Aurel Minoritati DA
125. Vladu Iulian PDL DA
126. Vulpescu Ioan PSD DA
127. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 9:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro