Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2013 > 17:50 Versiunea pentru printare
Luni, 15 aprilie 2013, ora 17:50

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 52/2010 pentru modificarea și completarea Legii recunoștinței față de eroii-martiri și luptătorii care au contribuit la victoria Revoluției române din decembrie 1989, precum și față de persoanele care și-au jertfit viața sau au avut de suferit în urma revoltei muncitorești anticomuniste de la Brașov din noiembrie 1987, nr.341/2004
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:132 48 26 15 20 4 11 8
- voturi pentru (DA):124 48 25 12 20 2 10 7
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 - - - 1
- abțineri:3 - - 1 - 2 - -
- nu au votat:3 - 1 1 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PDL Abținere
5. Anghel Gabriela-Lola ND DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Bălan Ion PSD DA
9. Benga Ioan PSD DA
10. Birchall Ana PSD DA
11. Blănariu Valentin ND DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
14. Bónis István UDMR DA
15. Borbély László UDMR DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
18. Burlacu Ștefan ND DA
19. Calotă Florică Ică PNL DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Cernea Remus-Florinel PSD DA
22. Chebac Eugen ND DA
23. Cherecheș Florica PNL DA
24. Ciobanu Gheorghe PSD DA
25. Ciobanu Liliana ND DA
26. Ciocan Dan PSD DA
27. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
28. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
29. Ciurariu Florin PNL DA
30. Coman Gheorghe ALDE NU
31. Comșa Cornel-George ND DA
32. Costin Gheorghe PNL DA
33. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
34. Cristian Horia PNL DA
35. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
36. Culețu Dănuț PDL DA
37. Cupă Ion PNL DA
38. Cupșa Ioan PNL DA
39. Deaconu Mihai ND DA
40. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
41. Dîrzu Ioan PSD DA
42. Doboș Anton PNL -
43. Dobre Mircea-Titus PSD DA
44. Dobre Victor Paul PNL DA
45. Dobrinescu Traian PNL DA
46. Dolha Mircea PNL DA
47. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
48. Dragomir Viorel Marian PSD DA
49. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
50. Dumbrăvanu Paul PNL DA
51. Emacu Gheorghe PSD DA
52. Enache Marian PSD DA
53. Eparu Ion PSD DA
54. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
55. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
56. Gerea Andrei Dominic PNL DA
57. Gheorghe Tinel PDL DA
58. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
59. Giurescu Dinu ALDE DA
60. Grama Horia PSD DA
61. Grecea Maria ND DA
62. Grosaru Mircea Minoritati DA
63. Gudu Vasile PDL DA
64. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
65. Horga Vasile PNL DA
66. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
67. Iancu Iulian PSD DA
68. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
69. Ionescu Aurelian ALDE DA
70. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
71. Itu Cornel PSD DA
72. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
73. Longher Ghervazen Minoritati DA
74. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
75. Marcoci Vlad PSD DA
76. Marcu Viorica PNL DA
77. Marocico Ion Minoritati DA
78. Melinte Ion ND DA
79. Merka Adrian-Miroslav Minoritati -
80. Mihai Aurelian ND DA
81. Mircovici Niculae Minoritati DA
82. Mîrza Gavril PSD DA
83. Mocanu Vasile PSD DA
84. Moisii Constantin ND DA
85. Moldovan Ioan ALDE DA
86. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
87. Muntean Mircia PDL DA
88. Munteanu Ioan PSD DA
89. Neacșu Marian PSD DA
90. Nechita Aurel PSD DA
91. Necula Cosmin PSD DA
92. Negruț Cornelia ALDE DA
93. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
94. Nicolae Florian PSD DA
95. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
96. Niculescu Dumitru ND DA
97. Nistor Marioara ND DA
98. Niță Emil PSD DA
99. Nosa Iuliu PSD DA
100. Ochi Ion PSD DA
101. Peia Ninel PSD DA
102. Petrea Dorin Silviu PSD DA
103. Popescu Dan-Cristian PDL -
104. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
105. Răducanu Ion PSD DA
106. Rățoi Neculai PSD DA
107. Reuer Elena-Ramona PNL DA
108. Roman Cristian-Constantin PDL DA
109. Roșca Mircea PNL DA
110. Rotaru Răzvan ND DA
111. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
112. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
113. Sefer Cristian-George ND DA
114. Stancu Ionel Minoritati DA
115. Stănescu Alexandru PSD DA
116. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
117. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
118. Șova Lucian PSD DA
119. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
120. Tararache Mihai ND DA
121. Tămâian Ioan PNL DA
122. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
123. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
124. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
125. Traicu Rodin PSD DA
126. Udriște Gheorghe PDL DA
127. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
128. Vainer Aurel Minoritati DA
129. Vladu Iulian PDL DA
130. Vulpescu Ioan PSD DA
131. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
132. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 17 octombrie 2019, 21:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro