Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2013 > 17:44 Versiunea pentru printare
Luni, 15 aprilie 2013, ora 17:44

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 266/2012 pentru modificarea și completarea Legii recunoștinței față de eroii-martiri și luptătorii care au contribuit la victoria Revoluției Române din Decembrie 1989, precum și față de persoanele care și-au jertfit viața sau au avut de suferit în urma revoltei muncitorești anticomuniste de la Brașov din noiembrie 1987, nr.341/2004
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:130 48 29 14 18 4 8 9
- voturi pentru (DA):40 2 1 13 18 3 1 2
- voturi împotrivă (NU):88 46 27 1 - - 7 7
- abțineri:1 - - - - 1 - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Amet Varol Minoritati NU
4. Andronache Gabriel PDL NU
5. Babuș Radu PSD NU
6. Baltă Mihai PSD NU
7. Bălan Ion PSD NU
8. Benga Ioan PSD NU
9. Birchall Ana PSD NU
10. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
11. Blănariu Valentin ND DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
13. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
14. Bónis István UDMR DA
15. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
16. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
17. Calotă Florică Ică PNL NU
18. Călin Ion PSD NU
19. Cernea Remus-Florinel PSD NU
20. Chebac Eugen ND DA
21. Cherecheș Florica PNL NU
22. Ciobanu Liliana ND DA
23. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
24. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
25. Coman Gheorghe ALDE NU
26. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
27. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
28. Culețu Dănuț PDL DA
29. Cupă Ion PNL NU
30. Cupșa Ioan PNL NU
31. Deaconu Mihai ND DA
32. Delureanu Virgil PSD NU
33. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
34. Dîrzu Ioan PSD NU
35. Doboș Anton PNL NU
36. Dobre Victor Paul PNL NU
37. Dobrinescu Traian PNL NU
38. Dolha Mircea PNL NU
39. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
40. Dragomir Viorel Marian PSD NU
41. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
42. Dumbrăvanu Paul PNL NU
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
44. Emacu Gheorghe PSD NU
45. Eparu Ion PSD NU
46. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
47. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
49. Gerea Andrei Dominic PNL NU
50. Gheorghe Tinel PDL DA
51. Giurescu Dinu ALDE DA
52. Grama Horia PSD NU
53. Grosaru Mircea Minoritati DA
54. Gudu Vasile PDL DA
55. Horga Vasile PNL NU
56. Hrebenciuc Viorel PSD NU
57. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
58. Iancu Iulian PSD NU
59. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
60. Ionescu Aurelian ALDE NU
61. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
62. Itu Cornel PSD NU
63. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
64. Longher Ghervazen Minoritati NU
65. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
66. Marcoci Vlad PSD NU
67. Marcu Viorica PNL NU
68. Marin Gheorghe PSD NU
69. Marocico Ion Minoritati NU
70. Melinte Ion ND DA
71. Mihai Aurelian ND DA
72. Mircovici Niculae Minoritati NU
73. Mîrza Gavril PSD NU
74. Mocanu Vasile PSD NU
75. Moisii Constantin ND DA
76. Moldovan Ioan ALDE DA
77. Moldovan Iosif UDMR DA
78. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
79. Muntean Mircia PDL DA
80. Munteanu Ioan PSD NU
81. Murgu Neagu ND DA
82. Neacșu Marian PSD NU
83. Nechita Aurel PSD NU
84. Necula Cosmin PSD NU
85. Negruț Cornelia ALDE NU
86. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
87. Nicolae Florian PSD NU
88. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
89. Niculae Aurel PNL NU
90. Niculescu Dumitru ND DA
91. Nistor Marioara ND DA
92. Niță Emil PSD NU
93. Nosa Iuliu PSD NU
94. Peia Ninel PSD NU
95. Petrea Dorin Silviu PSD NU
96. Popa Octavian-Marius PNL NU
97. Popescu Dan-Cristian PDL DA
98. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
99. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
100. Răducanu Ion PSD NU
101. Rățoi Neculai PSD NU
102. Roman Cristian-Constantin PDL DA
103. Roșca Mircea PNL NU
104. Rotaru Răzvan ND DA
105. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
106. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
107. Sefer Cristian-George ND DA
108. Simedru Dan Coriolan PNL NU
109. Solomon Adrian PSD NU
110. Stancu Ionel Minoritati NU
111. Stănescu Alexandru PSD NU
112. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
113. Stragea Sorin Constantin PSD NU
114. Surdu Raluca PNL NU
115. Tabugan Ion PSD NU
116. Tararache Mihai ND DA
117. Tămâian Ioan PNL -
118. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
119. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
120. Teju Sorin PNL NU
121. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
122. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
123. Tiuch Cătălin PSD DA
124. Tîlvăr Angel PSD DA
125. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
126. Traicu Rodin PSD NU
127. Udriște Gheorghe PDL DA
128. Varga Vasile PNL NU
129. Vladu Iulian PDL DA
130. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 17 octombrie 2019, 6:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro