Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2013 > 17:18 Versiunea pentru printare
Luni, 15 aprilie 2013, ora 17:18

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 40/2012 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.100/2011 privind darea în adminstrarea Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale - Agenția Națională pentru Pescuit și Acvacultură a unor terenuri aflate în proprietatea publică a statului și în administrarea Ministerului Mediului și Pădurilor -Administrația Națională "Apele Române"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:168 64 41 22 23 4 1 13
- voturi pentru (DA):141 64 41 - 23 - 1 12
- voturi împotrivă (NU):23 - - 22 - - - 1
- abțineri:4 - - - - 4 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Anton Marin PNL DA
5. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Benga Ioan PSD DA
11. Birchall Ana PSD DA
12. Blănariu Valentin ND DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bode Lucian Nicolae PDL NU
15. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
16. Bónis István UDMR Abținere
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
19. Caloianu Mario-Ernest ND DA
20. Calotă Florică Ică PNL DA
21. Cernea Remus-Florinel PSD DA
22. Chebac Eugen ND DA
23. Cherecheș Florica PNL DA
24. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
25. Ciobanu Gheorghe PSD DA
26. Ciobanu Liliana ND DA
27. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
28. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
29. Ciurariu Florin PNL DA
30. Coman Gheorghe ALDE DA
31. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
32. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
33. Crăciunescu Grigore PNL DA
34. Cristea Victor PSD DA
35. Cristian Horia PNL DA
36. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
37. Culețu Dănuț PDL NU
38. Cupă Ion PNL DA
39. Dalca Ștefan-Petru ND DA
40. Deaconu Mihai ND DA
41. Delureanu Virgil PSD DA
42. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
43. Diniță Ion ALDE DA
44. Doboș Anton PNL DA
45. Dobre Mircea-Titus PSD DA
46. Dobre Victor Paul PNL DA
47. Dolha Mircea PNL DA
48. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
49. Dragomir Viorel Marian PSD DA
50. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
51. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
52. Dumbrăvanu Paul PNL DA
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
54. Dumitru Georgică ALDE DA
55. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
56. Emacu Gheorghe PSD DA
57. Eparu Ion PSD DA
58. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
59. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
60. Fonta Nuțu ND DA
61. Gerea Andrei Dominic PNL DA
62. Gheorghe Florin PDL NU
63. Gheorghe Tinel PDL NU
64. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
65. Giurescu Dinu ALDE DA
66. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
67. Grama Horia PSD DA
68. Grecea Maria ND DA
69. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
70. Gudu Vasile PDL NU
71. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
72. Harbuz Liviu PSD DA
73. Horga Vasile PNL DA
74. Hrebenciuc Viorel PSD DA
75. Hulea Ioan ND DA
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
78. Ionescu Aurelian ALDE DA
79. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
80. Itu Cornel PSD DA
81. Kerekes Károly UDMR Abținere
82. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
83. Manda Iulian Claudiu PSD DA
84. Marcoci Vlad PSD DA
85. Melinte Ion ND DA
86. Mihai Aurelian ND DA
87. Mircovici Niculae Minoritati DA
88. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
89. Mîrza Gavril PSD DA
90. Mocanu Vasile PSD DA
91. Moisii Constantin ND DA
92. Moldovan Ioan ALDE DA
93. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
94. Munteanu Ioan PSD DA
95. Murgu Neagu ND DA
96. Nazare Alexandru PDL NU
97. Neacșu Marian PSD DA
98. Nechita Aurel PSD DA
99. Necula Cosmin PSD DA
100. Negruț Cornelia ALDE DA
101. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
102. Nicolae Alexandri PNL DA
103. Nicolae Florian PSD DA
104. Niculae Aurel PNL DA
105. Niculescu Dumitru ND DA
106. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
107. Nistor Marioara ND DA
108. Niță Emil PSD DA
109. Nosa Iuliu PSD DA
110. Ochi Ion PSD DA
111. Oltean Ioan PDL NU
112. Palăr Ionel PNL DA
113. Peia Ninel PSD DA
114. Petrea Dorin Silviu PSD DA
115. Petric Octavian PSD DA
116. Popa Octavian-Marius PNL DA
117. Popeangă Vasile PSD DA
118. Popescu Dan-Cristian PDL NU
119. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
120. Pușcaș Iacob ND DA
121. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
122. Răducanu Ion PSD DA
123. Rădulescu Constantin PSD DA
124. Rățoi Neculai PSD DA
125. Reuer Elena-Ramona PNL DA
126. Roman Cristian-Constantin PDL NU
127. Roman Petre PNL DA
128. Roșca Lucreția PSD DA
129. Roșca Mircea PNL DA
130. Rotaru Răzvan ND DA
131. Rușanu Dan Radu PNL DA
132. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
133. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
134. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
135. Secară Florin Mihail PDL NU
136. Sefer Cristian-George ND DA
137. Solomon Adrian PSD DA
138. Stan Ioan PSD DA
139. Stanciu Zisu PSD DA
140. Stănescu Alexandru PSD DA
141. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
142. Stragea Sorin Constantin PSD DA
143. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
144. Surdu Raluca PNL DA
145. Șova Lucian PSD DA
146. Ștefan Viorel PSD DA
147. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
148. Tabugan Ion PSD DA
149. Tararache Mihai ND DA
150. Tămâian Ioan PNL DA
151. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
152. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
153. Teju Sorin PNL DA
154. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
155. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
156. Tiuch Cătălin PSD DA
157. Tîlvăr Angel PSD DA
158. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
159. Tomac Eugen PDL NU
160. Traicu Rodin PSD DA
161. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
162. Udrea Elena Gabriela PDL NU
163. Udriște Gheorghe PDL NU
164. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
165. Varga Vasile PNL DA
166. Vladu Iulian PDL NU
167. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
168. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 21:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro