Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2013 > 17:17 Versiunea pentru printare
Luni, 15 aprilie 2013, ora 17:17

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 607/2010 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.77/2010 privind unele măsuri în domeniile tineretului și sportului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:169 64 41 23 24 4 1 12
- voturi pentru (DA):50 2 2 23 22 1 - -
- voturi împotrivă (NU):113 61 39 - - - 1 12
- abțineri:6 1 - - 2 3 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Andea Petru PSD NU
4. Anton Marin PNL NU
5. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
6. Arsene Ionel PSD NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Baltă Mihai PSD NU
9. Bălan Ion PSD NU
10. Benga Ioan PSD NU
11. Birchall Ana PSD NU
12. Blănariu Valentin ND DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
14. Bode Lucian Nicolae PDL DA
15. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
16. Bónis István UDMR Abținere
17. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
18. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
19. Burlacu Ștefan ND DA
20. Caloianu Mario-Ernest ND DA
21. Calotă Florică Ică PNL NU
22. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
23. Chebac Eugen ND DA
24. Cherecheș Florica PNL NU
25. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
26. Ciobanu Gheorghe PSD NU
27. Ciobanu Liliana ND DA
28. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
29. Ciurariu Florin PNL NU
30. Coman Gheorghe ALDE NU
31. Cosma Vlad-Alexandru PSD NU
32. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
33. Crăciunescu Grigore PNL NU
34. Cristea Victor PSD NU
35. Cristian Horia PNL NU
36. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
37. Cupă Ion PNL NU
38. Dalca Ștefan-Petru ND DA
39. Deaconu Mihai ND DA
40. Delureanu Virgil PSD NU
41. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
42. Diniță Ion ALDE NU
43. Dîrzu Ioan PSD NU
44. Doboș Anton PNL NU
45. Dobre Mircea-Titus PSD NU
46. Dobre Victor Paul PNL NU
47. Dolha Mircea PNL DA
48. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
49. Dragomir Viorel Marian PSD NU
50. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
51. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
52. Dumbrăvanu Paul PNL NU
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
54. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
55. Emacu Gheorghe PSD NU
56. Eparu Ion PSD NU
57. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
58. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
59. Fonta Nuțu ND DA
60. Gerea Andrei Dominic PNL NU
61. Gheorghe Florin PDL DA
62. Gheorghe Tinel PDL DA
63. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
64. Giurescu Dinu ALDE NU
65. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
66. Grama Horia PSD NU
67. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
68. Gudu Vasile PDL DA
69. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
70. Harbuz Liviu PSD NU
71. Horga Vasile PNL NU
72. Hrebenciuc Viorel PSD NU
73. Hulea Ioan ND DA
74. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
75. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
76. Ionescu Aurelian ALDE NU
77. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
78. Itu Cornel PSD NU
79. Kerekes Károly UDMR Abținere
80. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
81. Manda Iulian Claudiu PSD NU
82. Marcoci Vlad PSD NU
83. Melinte Ion ND DA
84. Mihai Aurelian ND DA
85. Mircovici Niculae Minoritati NU
86. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
87. Mîrza Gavril PSD NU
88. Mocanu Vasile PSD NU
89. Moisii Constantin ND DA
90. Moldovan Ioan ALDE NU
91. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
92. Munteanu Ioan PSD NU
93. Murgu Neagu ND DA
94. Nazare Alexandru PDL DA
95. Neacșu Marian PSD NU
96. Nechita Aurel PSD NU
97. Necula Cosmin PSD NU
98. Negruț Cornelia ALDE NU
99. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
100. Nicolae Alexandri PNL NU
101. Nicolae Florian PSD DA
102. Niculae Aurel PNL NU
103. Niculescu Dumitru ND DA
104. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
105. Nistor Marioara ND DA
106. Niță Emil PSD NU
107. Nosa Iuliu PSD NU
108. Ochi Ion PSD NU
109. Oltean Ioan PDL DA
110. Palăr Ionel PNL NU
111. Peia Ninel PSD NU
112. Petrea Dorin Silviu PSD NU
113. Petric Octavian PSD NU
114. Popa Octavian-Marius PNL NU
115. Popeangă Vasile PSD NU
116. Popescu Dan-Cristian PDL DA
117. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
118. Pușcaș Iacob ND DA
119. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
120. Răducanu Ion PSD NU
121. Rădulescu Constantin PSD NU
122. Rădulescu Romeo PDL DA
123. Reuer Elena-Ramona PNL NU
124. Roman Cristian-Constantin PDL DA
125. Roman Petre PNL NU
126. Roșca Lucreția PSD NU
127. Roșca Mircea PNL DA
128. Rotaru Răzvan ND DA
129. Rușanu Dan Radu PNL NU
130. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
131. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
132. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
133. Secară Florin Mihail PDL DA
134. Sefer Cristian-George ND DA
135. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
136. Smarandache Miron Alexandru ND DA
137. Solomon Adrian PSD NU
138. Stan Ioan PSD NU
139. Stanciu Zisu PSD NU
140. Stănescu Alexandru PSD NU
141. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
142. Stragea Sorin Constantin PSD NU
143. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
144. Surdu Raluca PNL NU
145. Șova Lucian PSD NU
146. Ștefan Viorel PSD NU
147. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
148. Tabugan Ion PSD NU
149. Tararache Mihai ND DA
150. Tămâian Ioan PNL NU
151. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
152. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
153. Teju Sorin PNL NU
154. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
155. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
156. Tiuch Cătălin PSD NU
157. Tîlvăr Angel PSD NU
158. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
159. Tomac Eugen PDL DA
160. Traicu Rodin PSD NU
161. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
162. Udrea Elena Gabriela PDL DA
163. Udriște Gheorghe PDL DA
164. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
165. Uricec Eugen Constantin PSD NU
166. Varga Vasile PNL NU
167. Vladu Iulian PDL DA
168. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
169. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 20 octombrie 2019, 1:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro