Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2013 > 17:10 Versiunea pentru printare
Luni, 15 aprilie 2013, ora 17:10

Subiect vot: modificarea Anexei la Hot. Camerei Deputaților pentru aprobarea compon a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:149 54 36 20 23 3 1 12
- voturi pentru (DA):137 52 30 19 21 3 1 11
- voturi împotrivă (NU):4 - 2 - 1 - - 1
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:7 2 4 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL -
3. Andea Petru PSD DA
4. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
5. Arsene Ionel PSD DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Benga Ioan PSD DA
10. Birchall Ana PSD DA
11. Blănariu Valentin ND DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
14. Bónis István UDMR DA
15. Bucur Constantin-Alin ND NU
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
18. Burlacu Ștefan ND DA
19. Caloianu Mario-Ernest ND DA
20. Calotă Florică Ică PNL DA
21. Cernea Remus-Florinel PSD DA
22. Chebac Eugen ND DA
23. Cherecheș Florica PNL DA
24. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
25. Ciobanu Gheorghe PSD DA
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
27. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
28. Cocei Erland PNL DA
29. Coman Gheorghe ALDE DA
30. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
31. Crăciunescu Grigore PNL DA
32. Cristea Victor PSD DA
33. Cristian Horia PNL -
34. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
35. Dalca Ștefan-Petru ND DA
36. Deaconu Mihai ND DA
37. Delureanu Virgil PSD DA
38. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
39. Diniță Ion ALDE DA
40. Dîrzu Ioan PSD DA
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dolha Mircea PNL NU
43. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
44. Dragomir Viorel Marian PSD DA
45. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
46. Dumbrăvanu Paul PNL -
47. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
48. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
49. Emacu Gheorghe PSD DA
50. Eparu Ion PSD DA
51. Fejér László-Ődőn UDMR DA
52. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
53. Gerea Andrei Dominic PNL DA
54. Gheorghe Florin PDL DA
55. Gheorghe Tinel PDL DA
56. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
57. Giurescu Dinu ALDE DA
58. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
59. Grecea Maria ND DA
60. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
61. Gudu Vasile PDL DA
62. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
63. Horga Vasile PNL NU
64. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
65. Iancu Iulian PSD DA
66. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
67. Ionescu Aurelian ALDE DA
68. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
69. Itu Cornel PSD -
70. Marcoci Vlad PSD DA
71. Marcu Viorica PNL DA
72. Melinte Ion ND DA
73. Mihai Aurelian ND DA
74. Mircovici Niculae Minoritati DA
75. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
76. Mitrea Miron Tudor PSD DA
77. Mîrza Gavril PSD DA
78. Mocanu Vasile PSD DA
79. Moisii Constantin ND DA
80. Moldovan Ioan ALDE DA
81. Motreanu Dan-Ștefan PNL -
82. Muntean Mircia PDL DA
83. Munteanu Ioan PSD DA
84. Murgu Neagu ND DA
85. Nazare Alexandru PDL DA
86. Neacșu Marian PSD DA
87. Nechita Aurel PSD DA
88. Negruț Cornelia ALDE DA
89. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
90. Nicolae Florian PSD DA
91. Niculae Aurel PNL DA
92. Niculescu Dumitru ND DA
93. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
94. Nistor Marioara ND DA
95. Niță Emil PSD DA
96. Nosa Iuliu PSD DA
97. Ochi Ion PSD DA
98. Palașcă Viorel PNL DA
99. Palăr Ionel PNL DA
100. Peia Ninel PSD DA
101. Petrea Dorin Silviu PSD DA
102. Petric Octavian PSD DA
103. Popa Octavian-Marius PNL DA
104. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
105. Pușcaș Iacob ND DA
106. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
107. Răducanu Ion PSD DA
108. Rădulescu Constantin PSD DA
109. Rădulescu Romeo PDL DA
110. Rățoi Neculai PSD DA
111. Roman Cristian-Constantin PDL DA
112. Roman Petre PNL DA
113. Roșca Lucreția PSD DA
114. Rotaru Răzvan ND DA
115. Rușanu Dan Radu PNL DA
116. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
117. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
118. Secară Florin Mihail PDL DA
119. Sefer Cristian-George ND DA
120. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
121. Smarandache Miron Alexandru ND DA
122. Stan Ioan PSD DA
123. Stanciu Zisu PSD DA
124. Stănescu Alexandru PSD DA
125. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
126. Stragea Sorin Constantin PSD DA
127. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
128. Surdu Raluca PNL DA
129. Șova Lucian PSD DA
130. Ștefan Viorel PSD DA
131. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
132. Tararache Mihai ND -
133. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
134. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
135. Teju Sorin PNL DA
136. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
137. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
138. Tiuch Cătălin PSD -
139. Tîlvăr Angel PSD DA
140. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
141. Tomac Eugen PDL DA
142. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
143. Udrea Elena Gabriela PDL DA
144. Udriște Gheorghe PDL DA
145. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
146. Uricec Eugen Constantin PSD DA
147. Vreme Valerian PDL DA
148. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
149. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 22:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro