Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:38 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:38

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 703/2011 pentru modificarea art.197 alin.(2) din Legea nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:267 110 70 24 29 10 14 10
- voturi pentru (DA):218 110 70 2 2 10 14 10
- voturi împotrivă (NU):46 - - 21 25 - - -
- abțineri:2 - - - 2 - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Blănariu Valentin ND NU
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PNL DA
27. Bucur Constantin-Alin ND NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest ND NU
33. Canacheu Costică PDL NU
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
38. Cernea Remus-Florinel PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel PNL DA
43. Cioată Cezar ND NU
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana ND NU
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciuhodaru Tudor ND NU
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu ND NU
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cristea Aurelia PSD DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cupă Ion PDL NU
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dalca Ștefan-Petru ND NU
61. Dascălu Constantin PDL NU
62. Deaconu Mihai ND NU
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
65. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
66. Doboș Anton PNL DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobrinescu Traian PNL DA
69. Dolha Mircea PNL DA
70. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
71. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
72. Dragomir Gheorghe PNL DA
73. Dragomir Maria ND NU
74. Dragomir Viorel Marian PSD DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
77. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
78. Dumbrăvanu Paul PNL DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitru Georgică ALDE DA
81. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
82. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
83. Dușa Mircea PSD DA
84. Emacu Gheorghe PSD DA
85. Enache Marian PSD DA
86. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fejér László-Ődőn UDMR DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu ND DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin PNL DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic PNL DA
100. Gheorghe Florin PDL NU
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiveciu Marian PSD DA
103. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
104. Giurescu Dinu ALDE DA
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Grosaru Mircea Minoritati DA
110. Guran Virgil PNL DA
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
113. Holban Titi PNL DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Iane Daniel PNL DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ionescu Aurelian ALDE DA
120. Ionescu George PDL -
121. Iordache Florin PSD DA
122. Iriza Scarlat PSD DA
123. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Kerekes Károly UDMR DA
126. Kereskényi Gábor UDMR DA
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
129. Lubanovici Mircea PDL NU
130. Lupu Mihai PNL DA
131. Man Mircea PDL NU
132. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
133. Manolescu Oana Minoritati DA
134. Marcoci Vlad PSD DA
135. Marcu Nicu PNL DA
136. Marcu Viorica PNL DA
137. Marin Gheorghe PSD DA
138. Marocico Ion Minoritati DA
139. Martin Eduard-Stelian PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Máté András-Levente UDMR DA
142. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
143. Mazilu Constantin PSD DA
144. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
145. Melinte Ion ND NU
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian ND NU
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Militaru Lucian PDL NU
150. Mincă Liliana ND NU
151. Mircovici Niculae Minoritati DA
152. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mocanu Adrian PSD DA
155. Mocanu Vasile PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina ND NU
158. Moisii Constantin ND NU
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Moldovan Iosif UDMR DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Muntean Mircia PDL NU
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Nazare Alexandru PDL NU
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Nechita Aurel PSD DA
168. Necula Cosmin PSD DA
169. Negruț Cornelia ALDE DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
175. Nicolicea Eugen PSD DA
176. Niculae Aurel PNL DA
177. Niculescu Dumitru ND NU
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara ND NU
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile ND NU
183. Ochi Ion PSD DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Palașcă Viorel PNL DA
187. Peia Ninel PSD DA
188. Petrea Dorin Silviu PSD DA
189. Petrescu Petre PSD DA
190. Petric Octavian PSD DA
191. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
192. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
193. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
196. Potor Călin PNL DA
197. Preda Cezar-Florin PDL NU
198. Pușcaș Iacob ND NU
199. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
200. Răducanu Ion PSD DA
201. Rădulescu Constantin PSD DA
202. Rățoi Neculai PSD DA
203. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
204. Rizea Cristian PSD DA
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Roman Victor PSD DA
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Roșca Mircea PNL DA
209. Rotaru Răzvan ND NU
210. Sava Andrei-Valentin PSD DA
211. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
212. Săpunaru Nini PNL DA
213. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
214. Scarlat George PNL DA
215. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
216. Scutaru Adrian George PNL DA
217. Secară Florin Mihail PDL NU
218. Sefer Cristian-George ND NU
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
221. Smarandache Miron Alexandru ND NU
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stan Ioan PSD DA
224. Stan Ion PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Stoica Mihaela PDL NU
229. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
230. Stragea Sorin Constantin PSD DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șoptică Costel PNL DA
235. Șova Lucian PSD DA
236. Ștefan Viorel PSD DA
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
238. Tabugan Ion PSD DA
239. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
240. Tararache Mihai ND Abținere
241. Tămâian Ioan PNL DA
242. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
243. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
244. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
245. Teju Sorin PNL DA
246. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
247. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
248. Tîlvăr Angel PSD DA
249. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
250. Traicu Rodin PSD DA
251. Tudose Mihai PSD DA
252. Tușa Adriana Diana PNL DA
253. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
254. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
255. Uricec Eugen Constantin PSD DA
256. Ursărescu Dorinel PNL DA
257. Vainer Aurel Minoritati DA
258. Vladu Iulian PDL NU
259. Vlase Petru Gabriel PSD DA
260. Vlădoiu Aurel PSD DA
261. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
262. Vulpescu Ioan PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Zaharcu Neviser PSD DA
265. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
266. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 14 iulie 2020, 14:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro