Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:23 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:23

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 261/2012 privind declararea municipiului Iași "Oraș inițiator al Revoluției din decembrie 1989 "
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:281 116 70 28 30 11 14 12
- voturi pentru (DA):222 112 70 3 2 11 13 11
- voturi împotrivă (NU):24 3 - 4 15 - 1 1
- abțineri:35 1 - 21 13 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL Abținere
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Bode Lucian Nicolae PDL DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PNL DA
29. Bucur Constantin-Alin ND NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND Abținere
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PDL Abținere
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
41. Cernea Remus-Florinel PSD DA
42. Chebac Eugen ND NU
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel PNL DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND NU
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu ND Abținere
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Culețu Dănuț PDL Abținere
61. Cupă Ion PDL Abținere
62. Dalca Ștefan-Petru ND NU
63. Dascălu Constantin PDL Abținere
64. Deaconu Mihai ND Abținere
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
67. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
68. Doboș Anton PNL DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Dragomir Maria ND Abținere
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
86. Dumitru Ovidiu-Ioan ND NU
87. Dușa Mircea PSD DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD Abținere
90. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fejér László-Ődőn UDMR DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu ND DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin PNL DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic PNL DA
104. Gheorghe Florin PDL Abținere
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Giurescu Dinu ALDE DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Grosaru Mircea Minoritati DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hrebenciuc Viorel PSD DA
119. Iane Daniel PNL DA
120. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu Aurelian ALDE DA
125. Ionescu George PDL Abținere
126. Iordache Florin PSD DA
127. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
128. Iriza Scarlat PSD DA
129. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
132. Kerekes Károly UDMR DA
133. Kereskényi Gábor UDMR DA
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
136. Lubanovici Mircea PDL Abținere
137. Lupu Mihai PNL DA
138. Man Mircea PDL Abținere
139. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
140. Manolescu Oana Minoritati DA
141. Marcoci Vlad PSD DA
142. Marcu Nicu PNL DA
143. Marcu Viorica PNL DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Markó Attila-Gabor UDMR DA
146. Martin Eduard-Stelian PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mazilu Constantin PSD DA
150. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
151. Melinte Ion ND NU
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Mihai Aurelian ND Abținere
154. Mihăilă Ioan PDL Abținere
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Militaru Lucian PDL Abținere
158. Mincă Liliana ND Abținere
159. Mircovici Niculae Minoritati DA
160. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
161. Mîrza Gavril PSD DA
162. Mocanu Adrian PSD DA
163. Mocanu Vasile PSD NU
164. Mocioalcă Ion PSD DA
165. Mocioi Niculina ND NU
166. Moisii Constantin ND NU
167. Moldovan Ioan ALDE DA
168. Moldovan Iosif UDMR DA
169. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
170. Movilă Petru PDL NU
171. Muntean Mircia PDL NU
172. Munteanu Ioan PSD DA
173. Nassar Rodica PSD DA
174. Nazare Alexandru PDL Abținere
175. Neacșu Marian PSD DA
176. Necula Cosmin PSD DA
177. Negruț Cornelia ALDE DA
178. Nichita Cristina PSD DA
179. Nicoară Romeo Florin PNL DA
180. Nicolae Florian PSD DA
181. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
182. Nicolicea Eugen PSD DA
183. Niculae Aurel PNL DA
184. Niculescu Dumitru ND NU
185. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
186. Nistor Laurențiu PSD DA
187. Nistor Marioara ND NU
188. Niță Emil PSD DA
189. Nosa Iuliu PSD NU
190. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
191. Ochi Ion PSD DA
192. Orban Ludovic PNL DA
193. Palașcă Viorel PNL DA
194. Păun Nicolae Minoritati DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrea Dorin Silviu PSD DA
197. Petrescu Petre PSD DA
198. Petric Octavian PSD DA
199. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL Abținere
200. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
201. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
202. Pop Georgian PSD DA
203. Popa Octavian-Marius PNL DA
204. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
205. Potor Călin PNL DA
206. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
207. Pușcaș Iacob ND Abținere
208. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
209. Răducanu Ion PSD DA
210. Rădulescu Constantin PSD DA
211. Rățoi Neculai PSD NU
212. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
213. Reuer Elena-Ramona PNL DA
214. Rizea Cristian PSD DA
215. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
216. Roman Ioan Sorin PSD DA
217. Roman Victor PSD DA
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Roșca Mircea PNL DA
220. Rotaru Răzvan ND Abținere
221. Sava Andrei-Valentin PSD DA
222. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
223. Săpunaru Nini PNL DA
224. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
225. Scarlat George PNL DA
226. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
227. Secară Florin Mihail PDL Abținere
228. Sefer Cristian-George ND NU
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Smarandache Miron Alexandru ND NU
231. Solomon Adrian PSD DA
232. Stan Ioan PSD DA
233. Stan Ion PSD DA
234. Stanciu Anghel PSD DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
238. Stoica Mihaela PDL Abținere
239. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
240. Stragea Sorin Constantin PSD DA
241. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
244. Szabó Ödön UDMR DA
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Șoptică Costel PNL DA
247. Șova Lucian PSD DA
248. Ștefan Viorel PSD DA
249. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
250. Tabugan Ion PSD DA
251. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
252. Tararache Mihai ND NU
253. Tămâian Ioan PNL DA
254. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
255. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
256. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
257. Teju Sorin PNL DA
258. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
259. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
260. Tiuch Cătălin PSD DA
261. Tîlvăr Angel PSD DA
262. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
263. Traicu Rodin PSD DA
264. Tudorache Daniel PSD DA
265. Tudose Mihai PSD DA
266. Tușa Adriana Diana PNL DA
267. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
268. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
269. Uricec Eugen Constantin PSD DA
270. Vainer Aurel Minoritati DA
271. Vasilescu Nicolae PSD DA
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Vlădoiu Aurel PSD DA
274. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
275. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
276. Vulpescu Ioan PSD DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zaharcu Neviser PSD DA
279. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
281. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 octombrie 2019, 23:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro