Grupuri parlamentare

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Grupul parlamentar al Partidului Mișcarea Populară

Lista cu fotografii Comunicate de presa Propuneri legislative initiate din: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 Întrebari si interpelari din: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 Tel.: 0372 14 1082 Email: pmp@cdep.ro



Functia Nume si prenumeMembru din
1. Lider Pașcan Emil-Marius
din 24 iun. 2019
2. Vicelideri Movilă Petru - înlocuitor de drept
3.   Codreanu Constantin
din 3 feb. 2020
4.   Moise Costin-Sebastian
din 3 feb. 2020
25 iun. 2019
5.   Sămărtinean Cornel-Mircea
din 2 sep. 2019
6.   Simionca Ionuț
din 18 sep. 2017
7.   Todoran Adrian-Mihăiță
din 2 iul. 2018
8.   Turcescu Robert-Nicolae
din 1 sep. 2017
9. Secretari Bozianu Nicoleta-Cătălina
10. Membri Bichineț Corneliu
11.   Coliu Doru-Petrișor
12.   Cristache Cătălin
13.   Cupă Ion 28 ian. 2020
14.   Mocanu Adrian 9 mar. 2020
15.   Rădulescu Gabriel 2 sep. 2020
16.   Teacă Alexandru 15 oct. 2019

Fosti membri ai biroului grupului:

Functia Nume si prenume
1. Lider Tomac Eugen
până în 20 iun. 2019
2. Vicelideri Tabugan Ion
până în 1 sep. 2017
3.   Tabugan Ion
din 18 sep. 2017 - până în 22 mai 2018

Fosti membri ai grupului:

Nume si prenumeMembru dinMembru pâna
1. Balint Liviu-Ioan 26 iun. 2017
2. Goga Octavian 18 iun. 2017
3. Mocanu Adrian 5 iul. 2018
4. Pistru Eusebiu-Manea 2 apr. 2020 1 sep. 2020
5. Sefer Cristian-George 12 noi. 2018
6. Steriu Valeriu-Andrei 29 mai 2018
7. Tabugan Ion 22 mai 2018
8. Tomac Eugen 20 iun. 2019