Grupuri parlamentare

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

Lista cu fotografii Comunicate de presa Propuneri legislative initiate din: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 Întrebari si interpelari din: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 Email: psd@cdep.ro



Functia Nume si prenumePartidMembru din
1. Lider Simonis Alfred - Robert
din 25 feb. 2019
PSD
2. Vicelideri Babuș Radu
din 3 apr. 2018
PSD
3.   Bontea Vlad
din 6 feb. 2018
PSD
4.   Bran-Voinea Ioana
din 2 sep. 2019
PSD
5.   Dîrzu Ioan
din 1 feb. 2018
PSD
6.   Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela
din 3 apr. 2018
PSD
7.   Lupașcu Costel
din 1 feb. 2018
PSD
8.   Macovei Silviu Nicu
din 2 sep. 2019
PSD
9.   Mușoiu Ștefan
din 3 feb. 2020
PSD
10.   Păle Dănuț
din 2 sep. 2019
PSD
11.   Popa Florin
din 1 feb. 2018
PSD
12.   Popa Ștefan-Ovidiu
din 2 sep. 2019
PSD
13.   Răduț Violeta
din 2 sep. 2019
PSD 21 feb. 2017
14.   Șerban Ciprian-Constantin
din 4 feb. 2019
PSD
15.   Tudor Beatrice
din 24 apr. 2017
PSD
16. Secretari Căruceru Aida-Cristina
din 1 feb. 2018
PSD
17.   Cîtea Vasile PSD
18.   Cobuz Maricela
din 1 feb. 2018
PSD
19.   Niță Nicu
din 2 sep. 2019
PSD
20. Membri Andrușcă Dănuț PSD
21.   Anton Anton ALDE 3 iun. 2020
22.   Avram Constantin ALDE 3 iun. 2020
23.   Axinte Vasile PSD
24.   Băișanu Ștefan-Alexandru PPU 3 feb. 2020
25.   Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD
26.   Bejinariu Eugen PSD
27.   Boboc Tudorița-Rodica PSD
28.   Boboc Valentin Gabriel PSD
29.   Bogaciu Alexandra-Corina Fără adez. 3 feb. 2020
30.   Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD
31.   Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD
32.   Bucura-Oprescu Simona PSD
33.   Budăi Marius-Constantin PSD
34.   Buicu Corneliu-Florin PSD
35.   Căciulă Aurel PSD
36.   Căprar Dorel-Gheorghe PPU
37.   Cătăniciu Steluța-Gustica PPU 3 iun. 2020
38.   Chiriac Viorel PSD
39.   Cioabă Petre PSD 5 iun. 2019
40.   Ciocan Dan PSD
41.   Ciofu Tamara-Dorina PSD
42.   Ciolacu Ion-Marcel PSD
43.   Cocoș Vasile PSD
44.   Cojocaru Petru-Bogdan PSD 25 iun. 2019
45.   Cosma Andreea PSD 16 ian. 2017
46.   Cuc Alexandru-Răzvan PSD
47.   Dinu Cristina-Elena PSD
48.   Dobrică Ionela Viorela PSD
49.   Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD
50.   Dumitrache Ileana Cristina PSD
51.   Dunava Costel Neculai PSD
52.   Durbacă Eugen PPU 24 iun. 2020
53.   Florea Oana-Consuela PSD
54.   Floroiu Ionel PSD
55.   Furtună Mirela PSD
56.   Gavrilă Camelia PSD
57.   Gavrilescu Grațiela Leocadia PPU 3 feb. 2020
58.   Gavriliță Bianca - Miruna PSD
59.   Georgescu Laura PSD 25 iun. 2019
60.   Georgescu Nicolae PSD
61.   Gerea Andrei Dominic PPU 24 iun. 2020
62.   Gherman Dumitru PSD 4 sep. 2017
63.   Gilia Claudia PSD 4 sep. 2017
64.   Halici Nicușor PSD
65.   Holban Georgeta-Carmen PSD
66.   Iancu Iulian PSD
67.   Iancu Marius-Ionel PSD
68.   Ilișanu Claudiu-Augustin PSD
69.   Intotero Natalia-Elena PSD
70.   Iordache Florin PSD
71.   Itu Cornel PSD
72.   Manole Petre-Florin PSD
73.   Matei Călin-Vasile-Andrei PSD
74.   Mărgărit Mitică-Marius PSD
75.   Mihălcescu Carmen-Ileana PSD
76.   Mircea Florin PSD 25 iun. 2019
77.   Mînzatu Roxana PSD
78.   Nasra Gabriel-Horia PSD
79.   Neață Eugen PSD
80.   Nicolae Andrei PSD
81.   Nicolicea Eugen PSD
82.   Nistor Laurențiu PSD
83.   Nosa Iuliu PSD
84.   Olteanu Daniel ALDE 3 iun. 2020
85.   Oprișcan Mihai Doru PPU 3 iun. 2020
86.   Oteșanu Daniela PSD
87.   Pană Adriana-Doina PSD
88.   Paraschiv Rodica PSD
89.   Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD
90.   Pistru Eusebiu-Manea Fără adez. 1 sep. 2020
91.   Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD
92.   Pop Andrei PSD
93.   Pop Georgian Fără adez. 3 feb. 2020
94.   Presură Alexandra PSD
95.   Radu Anișoara PSD 16 ian. 2017
96.   Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD
97.   Rădulescu Alexandru PSD
98.   Rădulescu Cătălin-Marian PSD
99.   Roman Ioan Sorin PSD
100.   Roșca Lucreția PSD
101.   Rotaru Alexandru PSD
102.   Rotaru Răzvan-Ilie PSD
103.   Sefer Cristian-George PSD 12 noi. 2018
104.   Simion Lucian-Eduard PSD
105.   Socotar Gheorghe-Dinu PSD
106.   Solomon Adrian PSD
107.   Stan Viorel PSD 13 feb. 2018
108.   Stativă Irinel Ioan PSD
109.   Stănescu Alexandru PSD
110.   Suciu Matei PSD 16 ian. 2017
111.   Suciu Vasile-Daniel PSD
112.   Șarapatin Elvira PSD
113.   Șimon Gheorghe PSD
114.   Șotcan Theodora PSD
115.   Șova Lucian PSD
116.   Tănăsescu Alina-Elena PSD
117.   Terea Ioan PSD
118.   Tîlvăr Angel PSD
119.   Todor Adrian PSD
120.   Toma Ilie PSD
121.   Tripa Florin-Dan PSD
122.   Tușa Adriana Diana PSD
123.   Țachianu Marian PSD 25 iun. 2019
124.   Ursu Răzvan-Ion PSD 16 ian. 2017
125.   Vasilică Radu Costin PSD
126.   Velcea Nicolae PSD
127.   Vișan George-Gabriel PSD
128.   Vîrză Mihăiță PSD
129.   Vosganian Varujan ALDE 3 iun. 2020
130.   Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD 4 sep. 2017
131.   Weber Mihai PSD
132.   Zamfira Constantin-Cătălin PSD 4 feb. 2019

Fosti membri ai biroului grupului:

Functia Nume si prenume
1. Lider Ciolacu Ion-Marcel
din 1 feb. 2017 - până în 29 iun. 2017
2.   Munteanu Ioan
din 29 iun. 2017 - până în 23 ian. 2018
3.   Nicolicea Eugen
până în 1 feb. 2017
4.   Suciu Vasile-Daniel
din 1 feb. 2018 - până în 25 feb. 2019
5. Vicelideri Bucura-Oprescu Simona
până în 1 feb. 2018
6.   Budăi Marius-Constantin
din 24 apr. 2017 - până în 1 feb. 2018
7.   Călin Ion
până în 1 feb. 2018
8.   Chiriac Viorel
până în 3 apr. 2018
9.   Chiriță Dumitru
până în 13 noi. 2017
10.   Ciuhodaru Tudor
din 13 noi. 2017 - până în 13 iun. 2019
11.   Florea Oana-Consuela
din 13 noi. 2017 - până în 1 feb. 2018
12.   Furtună Mirela
din 1 feb. 2018 - până în 3 apr. 2018
13.   Intotero Natalia-Elena
până în 1 feb. 2018
14.   Jivan Luminița-Maria
din 2 sep. 2019 - până în 1 sep. 2020
15.   Munteanu Ioan
până în 29 iun. 2017
16.   Nasra Gabriel-Horia
din 1 feb. 2018 - până în 2 sep. 2019
17.   Roșca Lucreția
până în 1 feb. 2018
18.   Simonis Alfred - Robert
din 1 feb. 2018 - până în 25 feb. 2019
19.   Suciu Vasile-Daniel
din 26 noi. 2019 - până în 3 feb. 2020
20.   Suciu Vasile-Daniel
până în 1 feb. 2018
21. Secretari Păle Dănuț
până în 2 sep. 2019
22.   Simonis Alfred - Robert
până în 19 iun. 2017

Fosti membri ai grupului:

Nume si prenumeMembru dinMembru pâna
1. Andrei Alexandru-Ioan 18 feb. 2019
2. Badea Leonardo 4 iul. 2017
3. Balint Liviu-Ioan 1 sep. 2017 26 aug. 2019
4. Bălănescu Alexandru 26 aug. 2019
5. Bănicioiu Nicolae 29 mai 2018
6. Birchall Ana 3 feb. 2020
7. Bogaciu Alexandra-Corina 4 feb. 2019
8. Borza Remus-Adrian 3 iun. 2019 20 ian. 2020
9. Burciu Cristina 18 dec. 2019
10. Călin Ion 15 oct. 2020
11. Chiriță Dumitru 20 noi. 2017
12. Ciuhodaru Tudor 13 iun. 2019
13. Coste Marina-Adelina 13 aug. 2017
14. Cucșa Marian-Gheorghe 3 feb. 2020 8 sep. 2020
15. Dobra Călin-Ionel 4 ian. 2017
16. Dobre Mircea-Titus 24 mai 2018
17. Dragnea Nicolae-Liviu 29 mai 2019
18. Drăghici Mircea-Gheorghe 25 feb. 2020
19. Florea Damian 12 mar. 2018 24 iun. 2019
20. Găină Mihăiță 2 oct. 2019
21. Gâdea Adrian-Ionuț 27 ian. 2017
22. Goga Octavian 18 iun. 2017 15 oct. 2019
23. Havrici Emanuel-Iuliu 2 sep. 2019
24. Hărătău Elena 9 iul. 2018 9 dec. 2019
25. Huncă Mihaela 5 sep. 2018
26. Iacomi Iulian 4 iul. 2017
27. Iftimie Neculai 18 dec. 2019
28. Jivan Luminița-Maria 1 sep. 2020
29. Lazăr Sorin 14 oct. 2020
30. Luca Andaluzia 4 ian. 2017
31. Marica Petru-Sorin 15 apr. 2019
32. Meiroșu Marilena-Emilia 22 mai 2018
33. Meiroșu Marilena-Emilia 20 ian. 2020 25 aug. 2020
34. Mocioalcă Ion 4 feb. 2019
35. Mohaci Mihai 10 dec. 2018
36. Mohaci Mihai 17 dec. 2018 12 iun. 2019
37. Munteanu Ioan 23 ian. 2018
38. Nechifor Cătălin-Ioan 21 mai 2018
39. Pau Radu - Adrian 4 feb. 2019
40. Petrea Gabriel 14 oct. 2019
41. Petric Octavian 4 feb. 2019
42. Plumb Rovana 19 iun. 2019
43. Podașcă Gabriela-Maria 13 feb. 2018 24 mai 2018
44. Ponta Victor-Viorel 5 sep. 2017
45. Pop Georgian 4 feb. 2019
46. Popa Mihai Valentin 10 dec. 2018
47. Popa Mihai Valentin 17 dec. 2018 24 iun. 2019
48. Sitterli Ovidiu-Ioan 9 oct. 2017
49. Spânu Ion 10 dec. 2018
50. Stancu Florinel 26 aug. 2019
51. Steriu Valeriu-Andrei 29 mai 2018 30 aug. 2020
52. Ștefan Viorel 24 iun. 2019
53. Ștefan Corneliu 15 oct. 2020
54. Teiș Alina 4 sep. 2017 23 iun. 2020
55. Trușcă Constantin 17 iul. 2017
56. Tudose Mihai 4 feb. 2019
57. Vasilescu Lia Olguța 14 oct. 2020
58. Văcaru Alin Vasile 5 sep. 2017
59. Vlase Petru Gabriel 5 iul. 2018
60. Vlăducă Oana-Silvia 4 feb. 2019
61. Zamfira Constantin-Cătălin 14 noi. 2018