Grupuri parlamentare

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Deputați neafiliați

Lista fara fotografii Comunicate de presa Propuneri legislative initiate din: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 Întrebari si interpelari din: 2020 | 2019 | 2018 | 2017



Ana Birchall Oana-Mioara Bîzgan-Gayral Marius Bodea Lavinia-Corina Cosma
Ana Birchall
Fără adez.
membru
din 3 feb. 2020
Oana-Mioara Bîzgan-Gayral
Fără adez.
membru
din 20 noi. 2017
Marius Bodea
Fără adez.
membru
din 30 iun. 2020
Lavinia-Corina Cosma
Fără adez.
membru
din 1 sep. 2020
Marian-Gheorghe Cucșa Adrian-Octavian Dohotaru Mircea-Gheorghe Drăghici Neculai Iftimie
Marian-Gheorghe Cucșa
Fără adez.
membru
din 8 sep. 2020
Adrian-Octavian Dohotaru
Fără adez.
membru
din 13 noi. 2017
Mircea-Gheorghe Drăghici
Fără adez.
membru
din 25 feb. 2020
Neculai Iftimie
Fără adez.
membru
din 18 dec. 2019
Luminița-Maria Jivan Dumitru Lovin Dan-Răzvan Rădulescu
Luminița-Maria Jivan
Fără adez.
membru
din 1 sep. 2020
Dumitru Lovin
ALDE
membru
din 10 feb. 2020
Dan-Răzvan Rădulescu
Fără adez.
membru
din 1 sep. 2020

Fosti membri ai biroului grupului:

Victor-Viorel Ponta
Victor-Viorel Ponta
Reprezentant în CLGP

Fosti membri ai grupului:

Alexandru-Ioan Andrei Anton Anton Anton Anton Constantin Avram
Alexandru-Ioan Andrei
membru
din 18 feb. 2019
până în 12 iun. 2019
Anton Anton
membru
din 18 sep. 2019
până în 23 sep. 2019
Anton Anton
membru
din 10 feb. 2020
până în 3 iun. 2020
Constantin Avram
membru
din 18 sep. 2019
până în 23 sep. 2019
Constantin Avram Liviu-Ioan Balint Mircea Marius Banias Ștefan-Alexandru Băișanu
Constantin Avram
membru
din 10 feb. 2020
până în 3 iun. 2020
Liviu-Ioan Balint
membru
din 26 iun. 2017
până în 1 sep. 2017
Mircea Marius Banias
membru
din 8 mai 2017
până în 29 mai 2019
Ștefan-Alexandru Băișanu
membru
din 16 sep. 2019
până în 3 feb. 2020
Nicolae Bănicioiu Alexandra-Corina Bogaciu Remus-Adrian Borza Florică Ică Calotă
Nicolae Bănicioiu
membru
din 29 mai 2018
până în 29 mai 2019
Alexandra-Corina Bogaciu
membru
din 4 feb. 2019
până în 29 mai 2019
Remus-Adrian Borza
membru
din 4 sep. 2017
până în 3 iun. 2019
Florică Ică Calotă
membru
din 18 sep. 2019
până în 23 sep. 2019
Florică Ică Calotă Steluța-Gustica Cătăniciu Steluța-Gustica Cătăniciu Sorin Mihai Cîmpeanu
Florică Ică Calotă
membru
din 10 feb. 2020
până în 9 mar. 2020
Steluța-Gustica Cătăniciu
membru
din 18 sep. 2019
până în 23 sep. 2019
Steluța-Gustica Cătăniciu
membru
din 10 feb. 2020
până în 3 iun. 2020
Sorin Mihai Cîmpeanu
membru
din 20 iun. 2017
până în 29 mai 2019
Daniel Constantin Daniel Constantin Marian-Gheorghe Cucșa Ion Cupă
Daniel Constantin
membru
din 8 mai 2017
până în 29 mai 2019
Daniel Constantin
membru
din 26 noi. 2019
până în 20 ian. 2020
Marian-Gheorghe Cucșa
membru
din 16 sep. 2019
până în 3 feb. 2020
Ion Cupă
membru
din 16 sep. 2019
până în 22 oct. 2019
Mircea-Titus Dobre Matei-Adrian Dobrovie Eugen Durbacă Damian Florea
Mircea-Titus Dobre
membru
din 24 mai 2018
până în 29 mai 2019
Matei-Adrian Dobrovie
membru
din 15 oct. 2018
până în 19 noi. 2018
Eugen Durbacă
membru
din 8 mai 2017
până în 29 mai 2019
Damian Florea
membru
din 20 iun. 2017
până în 11 mar. 2018
Grațiela Leocadia Gavrilescu Mihăiță Găină Andrei Dominic Gerea Andrei Dominic Gerea
Grațiela Leocadia Gavrilescu
membru
din 16 sep. 2019
până în 3 feb. 2020
Mihăiță Găină
membru
din 2 oct. 2019
până în 4 dec. 2019
Andrei Dominic Gerea
membru
din 18 sep. 2019
până în 23 sep. 2019
Andrei Dominic Gerea
membru
din 10 feb. 2020
până în 24 iun. 2020
Mihaela Huncă Dumitru Lovin Petru-Sorin Marica Marilena-Emilia Meiroșu
Mihaela Huncă
membru
din 5 sep. 2018
până în 29 mai 2019
Dumitru Lovin
membru
din 18 sep. 2019
până în 2 oct. 2019
Petru-Sorin Marica
membru
din 15 apr. 2019
până în 29 mai 2019
Marilena-Emilia Meiroșu
membru
din 22 mai 2018
până în 29 mai 2019
Adrian Mocanu Adrian Mocanu Ion Mocioalcă Mihai Mohaci
Adrian Mocanu
membru
din 18 sep. 2019
până în 23 sep. 2019
Adrian Mocanu
membru
din 10 feb. 2020
până în 9 mar. 2020
Ion Mocioalcă
membru
din 4 feb. 2019
până în 29 mai 2019
Mihai Mohaci
membru
din 10 dec. 2018
până în 17 dec. 2018
Cătălin-Ioan Nechifor Mihai Niță Daniel Olteanu Daniel Olteanu
Cătălin-Ioan Nechifor
membru
din 21 mai 2018
până în 29 mai 2019
Mihai Niță
membru
din 16 sep. 2019
până în 14 oct. 2019
Daniel Olteanu
membru
din 23 mai 2018
până în 27 iun. 2018
Daniel Olteanu
membru
din 18 sep. 2019
până în 24 sep. 2019
Daniel Olteanu Mihai Doru Oprișcan Mihai Doru Oprișcan Mihai Doru Oprișcan
Daniel Olteanu
membru
din 10 feb. 2020
până în 3 iun. 2020
Mihai Doru Oprișcan
membru
din 28 mar. 2018
până în 4 iun. 2018
Mihai Doru Oprișcan
membru
din 18 sep. 2019
până în 24 sep. 2019
Mihai Doru Oprișcan
membru
din 10 feb. 2020
până în 3 iun. 2020
Radu - Adrian Pau Toma-Florin Petcu Toma-Florin Petcu Octavian Petric
Radu - Adrian Pau
membru
din 4 feb. 2019
până în 29 mai 2019
Toma-Florin Petcu
membru
din 18 sep. 2019
până în 23 sep. 2019
Toma-Florin Petcu
membru
din 10 feb. 2020
până în 9 mar. 2020
Octavian Petric
membru
din 4 feb. 2019
până în 29 mai 2019
Eusebiu-Manea Pistru Eusebiu-Manea Pistru Gabriela-Maria Podașcă Victor-Viorel Ponta
Eusebiu-Manea Pistru
membru
din 18 sep. 2019
până în 23 sep. 2019
Eusebiu-Manea Pistru
membru
din 10 feb. 2020
până în 2 apr. 2020
Gabriela-Maria Podașcă
membru
din 24 mai 2018
până în 29 mai 2019
Victor-Viorel Ponta
membru
din 5 sep. 2017
până în 29 mai 2019
Georgian Pop Mihai Valentin Popa Ovidiu-Ioan Sitterli Ion Spânu
Georgian Pop
membru
din 4 feb. 2019
până în 29 mai 2019
Mihai Valentin Popa
membru
din 10 dec. 2018
până în 17 dec. 2018
Ovidiu-Ioan Sitterli
membru
din 9 oct. 2017
până în 20 iun. 2018
Ion Spânu
membru
din 10 dec. 2018
până în 29 mai 2019
Marius-Gheorghe Surgent Marius-Gheorghe Surgent Ion Tabugan Ion Tabugan
Marius-Gheorghe Surgent
membru
din 18 sep. 2019
până în 23 sep. 2019
Marius-Gheorghe Surgent
membru
din 10 feb. 2020
până în 9 mar. 2020
Ion Tabugan
membru
din 22 mai 2018
până în 4 iun. 2018
Ion Tabugan
membru
din 18 sep. 2019
până în 24 sep. 2019
Ion Tabugan Mihai Tudose Alin Vasile Văcaru Oana-Silvia Vlăducă
Ion Tabugan
membru
din 10 feb. 2020
până în 9 mar. 2020
Mihai Tudose
membru
din 4 feb. 2019
până în 29 mai 2019
Alin Vasile Văcaru
membru
din 5 sep. 2017
până în 29 mai 2019
Oana-Silvia Vlăducă
membru
din 4 feb. 2019
până în 29 mai 2019
Varujan Vosganian Varujan Vosganian Constantin-Cătălin Zamfira
Varujan Vosganian
membru
din 18 sep. 2019
până în 23 sep. 2019
Varujan Vosganian
membru
din 10 feb. 2020
până în 3 iun. 2020
Constantin-Cătălin Zamfira
membru
din 14 noi. 2018
până în 4 feb. 2019