Grupuri parlamentare

Camera Deputaţilor

Legislatura 2004-2008

Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România

Lista fara fotografii Propuneri legislative initiate din: 2008 | 2007 | 2006 | 2005 Întrebari si interpelari din: 2008 | 2007 | 2006 | 2005



Árpád-Francisc Márton
Árpád-Francisc Márton
UDMR
Lider
din 1 feb. 2005
Attila Varga Dénes Seres
Attila Varga
UDMR
Vicelider
Dénes Seres
UDMR
Vicelider
din 1 feb. 2005
András-Levente Máté
András-Levente Máté
UDMR
Secretar
din 5 feb. 2007
István Antal Ferenc Asztalos Dezső-Kálmán Becsek-Garda István Bónis
István Antal
UDMR
Ferenc Asztalos
UDMR
Dezső-Kálmán Becsek-Garda
UDMR
István Bónis
UDMR
László Borbély István Erdei Dolóczki Pál-Péter Haszmann Atilla-Béla-László Kelemen
László Borbély
UDMR
István Erdei Dolóczki
UDMR
Pál-Péter Haszmann
UDMR
membru
din 13 aug. 2008
Atilla-Béla-László Kelemen
UDMR
Hunor Kelemen Károly Kerekes Andrei-Gheorghe Király Sándor Kónya-Hamar
Hunor Kelemen
UDMR
Károly Kerekes
UDMR
Andrei-Gheorghe Király
UDMR
Sándor Kónya-Hamar
UDMR
Petru Lakatos Gheorghe Augustin Eugen Nádudvary Gergely Olosz Béla Sóki
Petru Lakatos
UDMR
Gheorghe Augustin Eugen Nádudvary
UDMR
membru
din 13 aug. 2008
Gergely Olosz
UDMR
membru
din 8 oct. 2008
Béla Sóki
UDMR
Levente Csaba Szekely Tiberiu Toró
Levente Csaba Szekely
UDMR
Tiberiu Toró
UDMR

Fosti membri ai biroului grupului:

Atilla-Béla-László Kelemen
Atilla-Béla-László Kelemen
Lider
până în 1 feb. 2005
Árpád-Francisc Márton
Árpád-Francisc Márton
Vicelider
până în 1 feb. 2005
Attila Kovacs
Attila Kovacs
Secretar
din 1 feb. 2005
până în 5 feb. 2007

Fosti membri ai grupului:

Árpád-András Antal Attila Kovacs Sándor Tamás
Árpád-András Antal
membru
până în 3 iul. 2008
Attila Kovacs
membru
până în 10 iul. 2008
Sándor Tamás
membru
până în 3 iul. 2008