Comisie permanentă

Număr membri: 11-41Înființare: 04.02.2014

Date de contact

Email: cp26@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2021 Documente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 Înreg.video: 2021 2020

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2020-prezent

Comisia pentru transporturi și infrastructură

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Șerban Ciprian-Constantin PSD  
2. Vicepreședinți Andrei Alexandru-Ioan PNL  
3.   Banias Mircea Marius PNL  
4.   Ichim Cristian-Paul USR  
5.   Mina Marian PSD  
6. Secretari Amet Varol Minoritati  
7.   Benedek Zacharie UDMR  
8.   Toma Vasilică PSD  
9. Membri Albotă Emil-Florin PSD  
10.   Bode Lucian Nicolae PNL  
11.   Crușoveanu Marian PNL  
12.   Drulă Cătălin USR  
13.   Folescu Cornel-Vasile PSD  
14.   Lazăr Ion-Marian USR  
15.   Lőrincz Ștefan-Iulian USR  
16.   Lungoci Dumitru-Lucian PSD  
17.   Mircea Florin PSD  
18.   Moșteanu Liviu-Ionuț USR  
19.   Mușoiu Ștefan PSD  
20.   Pușcașu Lucian-Florin AUR 03.03.2021
21.   Stoica Ciprian-Titi AUR 01.02.2021
22.   Stoica Ștefan-Bucur PNL  
23.   Șișcu George PNL  
24.   Tobă Francisc Neafiliați 24.03.2021

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR 01.02.2021 24.02.2021
2. Pavelescu Nicolae PSD   10.02.2021
3. Tanasă Dan AUR 24.02.2021 03.03.2021