Comisie permanentă

Număr membri: 11-25

Domenii de activitate

învățământul de toate formele și gradele; cercetarea științifică; activitatea sportivă; problemele tineretului; protecția proprietății intelectuale.

Date de contact

Email: cp09@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2019 2018 2017 2016 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2019 2018 2017 2015 2013 2012 2011 2010 2009

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Cîmpeanu Sorin Mihai
președinte din 4 sep. 2019
PRO Europa  
2. Vicepreședinți Cherecheș Florica PNL  
3.   Gavrilă Camelia
vicepreședinte din 4 sep. 2019
PSD  
4.   Szabó Ödön UDMR  
5. Secretari Stan Viorel
secretar din 12 sep. 2018
PSD 21.02.2018
6.   Turcescu Robert-Nicolae PMP  
7. Membri Anton Anton PRO Europa 13.06.2017
8.   Biro Zsolt-Istvan UDMR  
9.   Boboc Tudorița-Rodica PSD 13.06.2018
10.   Cîtea Vasile PSD  
11.   Cosma Lavinia-Corina USR  
12.   Georgescu Laura PSD 04.09.2019
13.   Hărătău Elena PSD 12.12.2018
14.   Huncă Mihaela PRO Europa 04.09.2019
15.   Iurișniți Cristina-Ionela USR  
16.   Mareș Mara PNL 13.02.2018
17.   Moldovan Sorin-Dan PNL  
18.   Rădulescu Alexandru PSD  
19.   Rădulescu Dan-Răzvan USR  
20.   Romanescu Cristinel PNL  
21.   Șarapatin Elvira PSD 12.12.2018
22.   Șotcan Theodora PSD  
23.   Teiș Alina PSD 13.09.2017
24.   Turcan Raluca PNL  
25.   Vasilică Radu Costin PSD 24.10.2018
26.   Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Președinte Gavrilă Camelia PSD 04.09.2019
2. Vicepreședinți Șotcan Theodora PSD 04.09.2019
3. Secretari Huncă Mihaela PRO Europa 27.06.2018

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
pâna în data
1. Georgescu Nicolae PSD 06.02.2019
2. Huncă Mihaela PRO Europa 24.10.2018
3. Mareș Mara PNL 07.11.2017
4. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa 13.06.2018
5. Nicoară Romeo Florin PNL 19.09.2018
6. Șerban Ciprian-Constantin PSD 05.01.2017
7. Tîlvăr Angel PSD 12.12.2018
8. Todor Adrian PSD 12.12.2018
9. Vasilică Radu Costin PSD 21.02.2018