Comisie permanentă

Număr membri: 11-25

Domenii de activitate

raporturile individuale de muncă (contractul individual de muncă, timpul de lucru, concediile, protecția muncii, sistemul de salarizare, jurisdicția muncii, statutul juridic al femeii salariate); raporturile colective de muncă (negocierea colectivă, contractul colectiv de muncă, jurisdicția conflictelor colective de muncă); statutul juridic al sindicatelor și al organizațiilor patronale; sistemul asigurărilor sociale (pensii, indemnizații, ajutor de șomaj, alocație de stat); asistența socială (ajutoare materiale, gratuități); ajutoare materiale pentru persoane defavorizate: bătrâni, persoane handicapate, minori și altele; problematica ocupării forței de muncă.

Subcomisii

Subcomisia pentru protecția copilului

Date de contact

Email: cp07@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2019 2018 2017 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Comisia pentru muncă și protecție socială

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Solomon Adrian PSD  
2. Vicepreședinți Găină Mihăiță PSD  
3.   Oprea Dumitru PNL  
4.   Vexler Silviu Minoritati  
5. Secretari Csép Éva-Andrea UDMR  
6.   Răduț Violeta
secretar din 28 feb. 2017
PSD 28.02.2017
7. Membri Axinte Vasile PSD  
8.   Calista Mara-Daniela PNL  
9.   Dohotaru Adrian-Octavian Neafiliați  
10.   Manole Petre-Florin PSD 13.02.2019
11.   Neață Eugen PSD  
12.   Niță Mihai ALDE  
13.   Oteșanu Daniela PSD  
14.   Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD 24.10.2017
15.   Radu Anișoara PSD 07.03.2017
16.   Răcuci Claudiu-Vasile PNL 07.11.2017
17.   Sefer Cristian-George PSD  
18.   Seidler Cristian-Gabriel USR  
19.   Stativă Irinel Ioan PSD  
20.   Vasilescu Lia Olguța PSD 01.02.2017
21.   Vîlceanu Dan PNL 19.09.2018
22.   Zamfira Constantin-Cătălin PSD  

Foști membri ai biroului comisiei

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Secretari Gâdea Adrian-Ionuț PSD 13.02.2017

Foști membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data până în data
1. Dobrică Ionela Viorela PSD   06.02.2019
2. Gâdea Adrian-Ionuț PSD   13.02.2017
3. Jivan Luminița-Maria PSD   06.02.2019
4. Lungu Tudorița PNL 16.05.2017 13.06.2017
5. Mareș Mara PNL 07.11.2017 13.02.2018
6. Mărgărit Mitică-Marius PSD   01.02.2017
7. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa   05.01.2017
8. Olar Corneliu PNL 16.05.2017 13.06.2017
9. Plumb Rovana PSD   24.10.2017
10. Popescu Pavel PNL 19.09.2017 04.04.2018
11. Roman Florin-Claudiu PNL 16.05.2017 13.06.2017
12. Stroe Ionuț-Marian PNL   01.02.2017
13. Varga Glad-Aurel PNL 16.05.2017 13.06.2017