Comisie permanentă

Număr membri: 11-25Înființare: 04.02.2014

Domenii de activitate

influența mediului asupra dezvoltării durabile, utilizarea resurselor naturale, calitatea aerului, apei, solului, conservarea biodiversității, gospodărirea bazinelor hidrografice, managementul sistemelor ecologice, schimbări climatice, reconstrucție ecologică, prevenirea dezastrelor, managementul deșeurilor și al substanțelor periculoase, poluarea fonică, tehnologii prietenoase mediului, tehnologii pentru controlul și reducerea emisiilor poluante, acorduri internaționale pentru protecția mediului.

Date de contact

Email: cp.mediu@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2019 2018 2017 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 Înreg.video: 2019 2018 2017 2016 2015

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Comisia pentru mediu și echilibru ecologic

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Cupă Ion
președinte din 27 iun. 2017
Neafiliați 27.06.2017
2. Vicepreședinți Alexe Costel PNL  
3.   Bichineț Corneliu PMP  
4.   Simion Lucian-Eduard
vicepreședinte din 5 sep. 2017
PSD  
5. Secretari Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD  
6.   Farago Petru UDMR  
7. Membri Borza Remus-Adrian PSD 01.02.2017
8.   Ilișanu Claudiu-Augustin PSD 07.03.2017
9.   Ionescu George PNL 04.04.2018
10.   Lungu Tudorița PNL 13.06.2017
11.   Marica Petru-Sorin PRO Europa 04.09.2019
12.   Mihălcescu Carmen-Ileana PSD  
13.   Pană Adriana-Doina PSD  
14.   Popa Florin PSD  
15.   Spânu Ion PRO Europa  
16.   Varga Glad-Aurel PNL 13.06.2017
17.   Zainea Cornel USR  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Borza Remus-Adrian PSD 03.02.2017 27.06.2017
2.   Petcu Toma-Florin PRO Europa   01.02.2017
3. Vicepreședinți Pană Adriana-Doina PSD   05.09.2017

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Lungu Tudorița PNL   16.05.2017
2. Petcu Toma-Florin PRO Europa   01.02.2017
3. Radu Anișoara PSD 01.02.2017 07.03.2017
4. Răcuci Claudiu-Vasile PNL   07.11.2017
5. Suciu Vasile-Daniel PSD   24.09.2019
6. Varga Glad-Aurel PNL   16.05.2017