Comisie permanentă

Număr membri: 11-25Înființare: 04.02.2014

Domenii de activitate:

infrastructură, transporturi feroviare, rutiere, fluviale, maritime și aeriene; infrastructura transporturilor; sistematizarea, organizarea și reglementarea transporturilor; siguranța transporturilor, transportul public.

Date de contact

Email: cp26@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2019 2018 2017 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Comisia pentru transporturi și infrastructură

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Bode Lucian Nicolae PNL  
2. Vicepreședinți Băișanu Ștefan-Alexandru
vicepreședinte din 13 iun. 2017
Neafiliați 13.06.2017
3.   Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD  
4.   Rotaru Alexandru
vicepreședinte din 5 mar. 2019
PSD  
5. Secretari Bodea Marius PNL  
6.   Dobrică Ionela Viorela
secretar din 11 feb. 2019
PSD 06.02.2019
7. Membri Achiței Vasile-Cristian PNL  
8.   Banias Mircea Marius PRO Europa 04.09.2019
9.   Benedek Zacharie UDMR  
10.   Boboc Valentin Gabriel PSD 13.06.2018
11.   Căciulă Aurel PSD  
12.   Cristache Cătălin PMP  
13.   Cuc Alexandru-Răzvan PSD  
14.   Drulă Cătălin USR  
15.   Ghera Giureci-Slobodan Minoritati 20.03.2019
16.   Mircea Florin PSD 04.09.2019
17.   Moise Costin-Sebastian PMP 11.09.2019
18.   Moșteanu Liviu-Ionuț USR  
19.   Paraschiv Rodica PSD 13.02.2019
20.   Șișcu George PNL  
21.   Șova Lucian PSD  
22.   Văcaru Alin Vasile PRO Europa 04.09.2019

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Vicepreședinți Banias Mircea Marius PRO Europa   13.06.2017
2.   Cuc Alexandru-Răzvan PSD   28.02.2017
3.   Rădulescu Cătălin-Marian PSD 28.02.2017 13.02.2019
4. Secretari Suciu Matei PSD 05.09.2017 13.06.2018
5.   Șova Lucian PSD   05.09.2017

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Banias Mircea Marius PRO Europa   20.03.2019
2. Boboc Valentin Gabriel PSD 11.12.2017 06.02.2018
3. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD   11.12.2017
4. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD   06.02.2019
5. Rădulescu Cătălin-Marian PSD   13.02.2019
6. Simonis Alfred - Robert PSD 06.02.2018 04.09.2019
7. Suciu Matei PSD 01.02.2017 13.06.2018