Comisie permanentă

Număr membri: 11-25

Domenii de activitate

probleme privind apărarea, ordinea publică și siguranța națională.

Date de contact

Email: cp12@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2019 2018 2017 2016 2008 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Căprar Dorel-Gheorghe PSD  
2. Vicepreședinți Babuș Radu
vicepreședinte din 12 iun. 2019
PSD 06.02.2019
3.   Raețchi Ovidiu Alexandru PNL  
4.   Rodeanu Bogdan-Ionel USR  
5. Secretari Lupescu Dumitru
secretar din 5 sep. 2017
USR  
6.   Mărgărit Mitică-Marius
secretar din 6 feb. 2019
PSD 01.02.2017
7. Membri Apjok Norbert UDMR  
8.   Bejinariu Eugen PSD  
9.   Bontea Vlad PSD 06.02.2018
10.   Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL  
11.   Dobre Victor Paul PNL  
12.   Georgescu Nicolae PSD 06.02.2019
13.   Iftimie Neculai PSD  
14.   Olteanu Daniel ALDE  
15.   Popescu Nicolae-Daniel USR 04.10.2017
16.   Prișcă Răzvan Sorin PNL 21.02.2017
17.   Sămărtinean Cornel-Mircea PMP  
18.   Surgent Marius-Gheorghe ALDE  
19.   Todor Adrian PSD 12.12.2018
20.   Velcea Nicolae PSD 12.06.2019
21.   Weber Mihai PSD  

Foști membri ai biroului comisiei

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Andrei Alexandru-Ioan PNL 06.02.2019 12.06.2019
2.   Dobra Călin-Ionel PSD    
3.   Mocioalcă Ion PRO Europa 06.02.2018 06.02.2019
4.   Weber Mihai PSD 17.01.2017 06.02.2018
5. Secretari Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR   05.09.2017

Foști membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data până în data
1. Andrei Alexandru-Ioan PNL   12.06.2019
2. Dobra Călin-Ionel PSD   04.01.2017
3. Mocioalcă Ion PRO Europa   06.02.2019
4. Pop Georgian PRO Europa   06.02.2019
5. Preda Cezar-Florin PNL   01.02.2017
6. Simonis Alfred - Robert PSD 01.02.2017 06.02.2018
7. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR   05.09.2017
8. Vasilescu Lia Olguța PSD   01.02.2017
9. Vlase Petru Gabriel PSD   05.07.2018