Comisie permanentă

Număr membri: 15-25

Domenii de activitate

ocrotirea sănătății populației; asistența sanitară; forme de organizare a rețelei sanitare; problemele sociale ale familiei, mamei și copilului, bătrânilor și handicapaților; probleme demografice.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2016 2015 2014 2013 201 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2012-2016

Comisia pentru sănătate și familie

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Buicu Corneliu-Florin
președinte din 17 feb. 2015
PSD  
2. Vicepreședinți Cristian Horia
vicepreședinte din 17 sep. 2014
PNL  
3.   Irimie Vicențiu-Mircea
vicepreședinte din 17 sep. 2014
ALDE  
4.   Popescu Dumitru-Iulian
vicepreședinte din 11 iun. 2014
UNPR  
5. Secretari Bogdănici Camelia-Margareta
secretar din 24 feb. 2015
UNPR  
6.   Roșca Lucreția
secretar din 18 sep. 2013
PSD  
7. Membri Bănicioiu Nicolae PSD 11.03.2014
8.   Bîrsășteanu Florică PSD 24.06.2014
9.   Bónis István UDMR  
10.   Crăciunescu Grigore PNL  
11.   Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE  
12.   Khraibani Camelia neafiliat  
13.   Movilă Petru UNPR  
14.   Nassar Rodica PSD  
15.   Potor Călin PSD  
16.   Reuer Elena-Ramona PNL  
17.   Zaharcu Neviser neafiliat  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Președinte Nassar Rodica PSD 17.02.2015
2. Vicepreședinți Bogdănici Camelia-Margareta UNPR 17.09.2014
3.   Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE 17.09.2014
4. Secretari Buicu Corneliu-Florin PSD 17.02.2015
5.   Nechita Aurel PSD 04.06.2013

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Burlacu Ștefan UNPR 16.04.2013 08.10.2013
2. Ciuhodaru Tudor PSD   08.10.2013
3. Drăghici Sonia-Maria PSD   28.07.2016
4. Nechita Aurel PSD   04.06.2013
5. Popa Radu Mihai UNPR   16.04.2013
6. Rădulescu Constantin PSD   07.07.2016