Comisie permanentă

Număr membri: 15-37

Domenii de activitate

programe în domeniul agriculturii, horticulturii, zootehniei, pisciculturii, silviculturii, fondului cinegetic; probleme specifice ale privatizării în agricultură; libera inițiativă, forme de proprietate, de asociere, creditare, arendare; gospodărirea fondului funciar; activitatea societăților și regiilor cu capital de stat sau mixt din agricultură, silvicultură și alimentație; servicii pentru agricultură, îmbunătățiri funciare, industrie alimentară și silvicultură.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2016 2015 2014 2013 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 201 Înreg.video: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2012-2016

Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Săpunaru Nini PNL  
2. Vicepreședinți Kelemen Atilla-Béla-László UDMR  
3.   Stănescu Alexandru
vicepreședinte din 6 sep. 2016
PSD  
4.   Tabugan Ion
vicepreședinte din 23 mar. 2016
UNPR  
5. Secretari Munteanu Ioan PSD  
6.   Șoptică Costel PNL  
7. Membri Anton Marin PNL 22.04.2015
8.   Avram Marian PSD  
9.   Bălan Ion PSD  
10.   Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD 27.05.2014
11.   Calotă Florică Ică ALDE 11.03.2014
12.   Chirteș Ioan-Cristian PNL  
13.   Ciobanu Liliana neafiliat 08.10.2013
14.   Constantin Daniel ALDE  
15.   Daea Petre PSD  
16.   Dîrzu Ioan PSD 19.03.2013
17.   Dolha Nechita-Stelian PNL  
18.   Dragomir Maria PNL  
19.   Gheorghe Tinel PNL  
20.   Gireadă Dumitru-Verginel PNL  
21.   Gudu Vasile PNL 08.10.2013
22.   Harbuz Liviu neafiliat  
23.   Holban Titi PSD 11.03.2015
24.   Laza-Matiuța Liviu PSD  
25.   Marcu Viorica PNL 08.10.2013
26.   Melinte Ion UNPR  
27.   Mîrza Gavril PSD  
28.   Niculae Aurel PNL 20.09.2016
29.   Niculescu Dumitru UNPR  
30.   Scarlat George PNL  
31.   Stanciu Zisu PSD 08.04.2014
32.   Steriu Valeriu-Andrei UNPR 20.05.2015
33.   Teodorescu Cătălin-Florin PNL  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Vicepreședinți Anton Marin PNL   08.04.2014
2.   Harbuz Liviu neafiliat   01.09.2016
3.   Steriu Valeriu-Andrei UNPR 26.05.2015 23.03.2016
4.   Teodorescu Ioan Viorel PNL 08.04.2014 20.05.2015

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Anton Marin PNL   15.04.2014
2. Dima Toader PSD 09.04.2013 07.07.2016
3. Dragomir Viorel Marian PSD   23.06.2016
4. Ghiveciu Marian PSD   29.09.2015
5. Iliuță Vasile PNL   09.07.2016
6. Mocanu Vasile PSD   20.04.2015
7. Nețoiu Gheorghe PSD   04.03.2014
8. Niculae Aurel PNL 09.04.2013 11.03.2014
9. Stanciu Zisu PSD   11.03.2014
10. Steriu Valeriu-Andrei UNPR   25.02.2015
11. Surugiu Iulian-Radu PNL   08.04.2014
12. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE 08.04.2014 27.05.2014
13. Teodorescu Ioan Viorel PNL 08.04.2014 20.05.2015
14. Varga Lucia-Ana PNL 08.04.2014 17.09.2014