Comisie permanentă

Număr membri: 17-27Înființare: 04.02.2014

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2016 2015 2014 Documente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 Înreg.video: 2021 2020

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2012-2016

Comisia pentru transporturi și infrastructură

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Lupu Mihai
președinte din 10 feb. 2014
PNL  
2. Vicepreședinți Rădulescu Cătălin-Marian
vicepreședinte din 20 sep. 2016
PSD 03.06.2014
3.   Toader Mircea-Nicu
vicepreședinte din 10 feb. 2014
PNL  
4.   Vizitiu Sergiu-Constantin
vicepreședinte din 11 iun. 2014
UNPR 15.04.2014
5. Secretari Galan Constantin
secretar din 1 oct. 2014
PNL 30.09.2014
6.   Șova Lucian
secretar din 10 feb. 2014
PSD  
7. Membri Ciurariu Florin PNL  
8.   Costin Gheorghe PNL  
9.   Dalca Ștefan-Petru ALDE  
10.   Drăghici Mircea-Gheorghe PSD  
11.   Fonta Nuțu UNPR 11.03.2015
12.   Ghera Giureci-Slobodan Minoritati  
13.   Iriza Scarlat ALDE  
14.   Moldovan Iosif UDMR  
15.   Nazare Alexandru PNL  
16.   Petrea Dorin Silviu PSD  
17.   Petrescu Petre neafiliat 25.03.2015
18.   Pistru Eusebiu-Manea PNL  
19.   Simedru Dan Coriolan PNL  
20.   Udriște Gheorghe UNPR 13.10.2015
21.   Zamfir Daniel-Cătălin PNL  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Vicepreședinți Arsene Ionel PSD 10.02.2014 11.07.2016
2. Secretari Moldovan Iosif UDMR 10.02.2014 01.10.2014

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Arsene Ionel PSD   11.07.2016
2. Birchall Ana PSD   08.04.2014
3. Căprar Dorel-Gheorghe PSD 25.03.2014 15.04.2014
4. Drăgușanu Vasile-Cătălin PNL   03.02.2016
5. Mitrea Miron Tudor PSD   02.02.2015
6. Mocanu Adrian UNPR   11.03.2014
7. Pană Adriana-Doina PSD   25.03.2014