Comisie permanentă

Număr membri: 19-27

Domenii de activitate:

industria și ramurile ei; comerț interior și exterior, turism și servicii turistice, protecția consumatorilor; strategii de dezvoltare a industriilor și a serviciilor; asigurarea resurselor de materii prime și energie pentru economia națională; dezvoltarea întreprinderilor mici și mijlocii în industrie și servicii; probleme specifice ale privatizării în industrie și servicii, ale dezvoltării sectorului privat în aceste ramuri; bursele de mărfuri industriale și servicii; strategii de investiții; calitatea produselor industriale și a serviciilor; standarde și mărci; protecția investițiilor și a mărcilor; progresul tehnic și dezvoltarea tehnologică; eficiența și capacitatea concurențială a produselor și serviciilor pe piața internă și externă.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2016 2015 2014 2013 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2012-2016

Comisia pentru industrii și servicii

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Iancu Iulian PSD  
2. Vicepreședinți Iane Ovidiu-Cristian
vicepreședinte din 25 iun. 2014
PSD 24.06.2014
3.   Marin Gheorghe
vicepreședinte din 10 mar. 2015
PSD  
4.   Mironescu Răzvan Horia
vicepreședinte din 17 iun. 2014
PNL  
5. Secretari Antal István UDMR  
6.   Țîmpău Radu Bogdan
secretar din 17 sep. 2014
PNL  
7. Membri Blănariu Valentin PSD  
8.   Bode Lucian Nicolae PNL  
9.   Bucur Constantin-Alin ALDE  
10.   Chiriță Dumitru PSD  
11.   Dolineaschi Andrei PSD  
12.   Ionescu George PNL  
13.   Ispir Raluca-Cristina PNL  
14.   Manolescu Oana Minoritati  
15.   Roșca Mircea PNL  
16.   Tararache Mihai PNL  
17.   Tătaru Florin-Cristian PSD  
18.   Traicu Rodin PSD  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Vicepreședinți Chiriță Dumitru PSD   10.03.2015
2.   Martin Eduard-Stelian PSD   24.06.2014
3. Secretari Teju Sorin neafiliat 11.02.2014 17.09.2014
4.   Țîmpău Radu Bogdan PNL   11.02.2014

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Arsene Ionel PSD   04.02.2014
2. Benga Ioan PSD   12.02.2013
3. Burlacu Ștefan UNPR 08.10.2013 04.02.2014
4. Costin Gheorghe PNL   04.02.2014
5. Dalca Ștefan-Petru ALDE 26.06.2013 04.02.2014
6. Diniță Ion ALDE   01.04.2015
7. Fenechiu Relu PNL   30.01.2014
8. Iane Ovidiu-Cristian PSD 08.10.2013 04.02.2014
9. Lupu Mihai PNL   04.02.2014
10. Martin Eduard-Stelian PSD   24.06.2014
11. Nazare Alexandru PNL 08.10.2013 04.02.2014
12. Negruț Clement UNPR   08.10.2013
13. Nichita Cristina PSD 12.02.2013 22.04.2015
14. Niță Emil PSD   11.03.2015
15. Oajdea Daniel Vasile neafiliat 26.06.2013 08.10.2013
16. Popa Radu Mihai UNPR 16.04.2013 30.09.2014
17. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD 08.10.2013 13.05.2015
18. Șova Lucian PSD   04.02.2014
19. Teju Sorin neafiliat 04.02.2014 30.09.2014
20. Toader Mircea-Nicu PNL   04.02.2014
21. Zamfir Daniel-Cătălin PNL   04.02.2014