Comisie permanentă

Număr membri: 11-19Înființare: 21.12.2000

Domenii de activitate

tehnologia informatiei si comunicatiilor, tehnologii avansate specifice domeniului, alinierea la reglementarile, respectiv la standardele internationale, si proprietatea intelectuala în domeniu.

Subcomisii

Subcomisia pentru Spațiu

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2016 2015 2014 2013 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 Înreg.video: 2017

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2012-2016

Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Nicolicea Eugen
președinte din 15 mar. 2016
PSD 09.03.2016
2. Vicepreședinți Drăgușanu Vasile-Cătălin
vicepreședinte din 3 noi. 2015
PNL 28.10.2015
3.   Gliga Vasile Ghiorghe
vicepreședinte din 10 mar. 2015
PSD  
4.   Săvoiu Ionuț-Cristian
vicepreședinte din 3 dec. 2014
PSD  
5. Secretari Iacoban Sorin-Avram PSD  
6.   Tănase Răzvan-Ionuț
secretar din 10 mar. 2015
neafiliat  
7. Membri Cazan Mircea-Vasile PNL  
8.   Ciurariu Florin PNL 17.06.2014
9.   Holban Titi PSD  
10.   Iane Daniel PNL  
11.   Moldovan Iosif UDMR  
12.   Murgu Neagu UNPR 26.06.2013
13.   Oajdea Daniel Vasile neafiliat  
14.   Pambuccian Varujan Minoritati  
15.   Sămărtinean Cornel-Mircea UNPR  
16.   Vreme Valerian UNPR  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Gliga Vasile Ghiorghe PSD 03.12.2014 10.03.2015
2.   Oajdea Daniel Vasile neafiliat   03.12.2014
3. Vicepreședinți Diniță Ion ALDE 03.12.2014  
4.   Murgu Neagu UNPR 03.09.2013 03.12.2014
5.   Șcheau Ion PNL   03.09.2013
6.   Tănase Răzvan-Ionuț neafiliat 03.12.2014 10.03.2015

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Adam Ioan PSD   19.01.2015
2. Ciolacu Ion-Marcel PSD 14.05.2013 03.02.2015
3. Condurățeanu Andrei-Răzvan UNPR 08.10.2013 03.06.2014
4. Diniță Ion ALDE 21.05.2013 01.04.2015
5. Grindeanu Sorin Mihai PSD 03.02.2015 29.06.2016
6. Ibram Iusein Minoritati   18.10.2016
7. Negruț Cornelia ALDE   21.05.2013
8. Nica Dan PSD   23.06.2014
9. Șcheau Ion PNL   28.10.2015