Comisie permanentă

Număr membri: 15-19

Domenii de activitate

ocrotirea sănătății populației; asistența sanitară; forme de organizare a rețelei sanitare; problemele sociale ale familiei, mamei și copilului, bătrânilor și handicapaților; probleme demografice.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2012 2011 2010 2009 2008 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2008-2012

Comisia pentru sănătate și familie

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Nassar Rodica PSD  
2. Vicepreședinți Dobre Cristina Elena
vicepreședinte din 18 noi. 2010
PD-L 28.06.2010
3.   Ibram Iusein Mino.  
4. Secretari Burnei Ion PSD  
5.   Cristian Horia
secretar din 29 sep. 2009
PNL  
6. Membri Derzsi Ákos UDMR  
7.   Drăghici Sonia-Maria PSD  
8.   Drăgulescu Iosif Ștefan PD-L  
9.   Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL  
10.   Ghiță-Eftemie Stelian PD-L  
11.   Gospodaru Gabriel-Dan PD-L  
12.   Iacob Ridzi Monica Maria neafiliat 08.03.2011
13.   Movilă Petru PD-L  
14.   Popa Florian PSD  
15.   Roșca Lucreția PSD  
16.   Tușa Adriana Diana PNL 16.02.2010

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Vicepreședinți Potor Călin PNL 18.11.2010
2. Secretari Dobre Cristina Elena PD-L 29.09.2009

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Albu Gheorghe PD-L 19.04.2011 02.10.2012
2. Ciuhodaru Tudor Prog.   08.03.2011
3. Dobre Cristina Elena PD-L   04.11.2009
4. Pardău Dumitru PNL   15.04.2009
5. Potor Călin PNL   08.03.2011
6. Șandru Mihaela Ioana PD-L 21.04.2009 28.06.2010
7. Țaga Claudiu Prog.   27.10.2009
8. Vîlcu Samoil PD-L   23.11.2010