Comisie permanentă

Număr membri: 19-26

Domenii de activitate

probleme privind apărarea, ordinea publică și siguranța națională.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2012 2011 2010 2009 2008 1012 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2008-2012

Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Canacheu Costică PD-L  
2. Vicepreședinți Bejinariu Eugen
vicepreședinte din 13 apr. 2011
PSD  
3.   Săniuță Marian-Florian neafiliat  
4.   Scutaru Adrian George PNL  
5. Secretari Ana Gheorghe PSD  
6.   Bădălan Eugen PD-L  
7. Membri Bădulescu Adrian PD-L  
8.   Calimente Mihăiță PNL  
9.   Dumitru Georgică PNL  
10.   Korodi Attila UDMR 08.05.2012
11.   Liga Dănuț PD-L  
12.   Mircovici Niculae Mino.  
13.   Mocioalcă Ion PSD  
14.   Morega Dan Ilie neafiliat  
15.   Niță Constantin PSD  
16.   Oprea Gabriel Prog. 16.02.2009
17.   Pirpiliu Ștefan Daniel neafiliat  
18.   Rebenciuc Neculai PD-L  
19.   Rusu Valentin PNL 20.10.2009
20.   Stroe Radu PNL 08.02.2010
21.   Tîlvăr Angel PSD  
22.   Țaga Claudiu Prog. 08.03.2011
23.   Vlase Petru Gabriel PSD  

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
pâna în data
1. Frunzulică Doru-Claudian Prog. 18.10.2011
2. Pálfi Mózes Zoltán UDMR 31.08.2011
3. Pop Georgian PSD 08.03.2011
4. Popescu Cosmin Mihai PD-L 23.11.2010
5. Preda Cezar-Florin PD-L 04.03.2009
6. Vreme Valerian PD-L 20.10.2009