Comisie permanentă

Aprobare componență: 22.12.2004

Domenii de activitate

constituționalitatea proiectelor de lege și a propunerilor legislative; reglementări în domeniul dreptului civil, penal, contravențional, procedură civilă, penală, administrativă, organizarea judecătorească; alte reglementări cu caracter precumpănitor juridic; probleme de disciplină parlamentară, incompatibilități și imunități.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2008 2007 2006 Documente: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 201 Înreg.video: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2004-2008

Comisia juridică, de disciplină și imunități

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Andon Sergiu PC  
2. Vicepreședinți Iordache Florin PSD  
3.   Timiș Ioan
vicepreședinte din 29 ian. 2007
PNL  
4. Secretari Băeșu George
secretar din 7 oct. 2005
PSD 07.06.2005
5.   Jipa Florina Ruxandra PSD  
6. Membri Adam Ioan PSD 11.02.2008
7.   Adomnicăi Mirela Elena PSD 21.02.2005
8.   Bărbulețiu Tiberiu PNL 06.02.2007
9.   Bolcaș Lucian Augustin PRM  
10.   Bruchental-Pop Ionela PD-L 08.09.2008
11.   Buda Daniel PD-L  
12.   Butnaru Vasile PSD 11.02.2008
13.   Buzea Cristian Valeriu PRM 05.03.2007
14.   Ciucă Liviu-Bogdan PC  
15.   Dobre Traian PNL  
16.   Dumitrescu Cristian-Sorin PSD  
17.   Dumitrescu Liana Minoritati  
18.   Gabor Gheorghe PNL  
19.   Ghișe Ioan PNL 06.02.2007
20.   Grosaru Mircea Minoritati 03.05.2005
21.   Máté András-Levente UDMR  
22.   Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR 08.09.2008
23.   Nicolicea Eugen PSD 15.05.2006
24.   Ponta Victor-Viorel PSD 21.03.2005
25.   Știrbeț Cornel PD-L 11.02.2008
26.   Toma Florentina Marilena PSD 05.03.2007
27.   Ujeniuc Dragoș PNL 18.02.2008
28.   Ungureanu Petre PD-L 11.02.2008
29.   Vlasov Mihail PNL 08.09.2008

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Vicepreședinți Știrbeț Cornel PD-L 29.01.2007
2. Secretari Dumitrescu Cristian-Sorin PSD 07.10.2005

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD 02.03.2006 11.02.2008
2. Buda Ioan PSD   02.03.2006
3. Călian Petru PD-L   12.10.2006
4. Gonțea Ion PD-L   14.07.2008
5. Pardău Dumitru PD-L   07.02.2005
6. Popp Cosmin Gabriel PD-L 07.06.2007 11.02.2008
7. Sârb Gheorghe PD-L   11.02.2008
8. Știrbeț Cornel PD-L   06.02.2007
9. Tamás Sándor UDMR 05.03.2007 03.07.2008
10. Ujeniuc Dragoș PNL   06.02.2007
11. Ungureanu Petre PD-L   06.02.2007
12. Zamfir Gabriel Sorin PNL 14.02.2005 18.02.2008
13. Zegrean Augustin PD-L   13.07.2007