Comisie permanentă

Aprobare componență: 18.12.2000

Domenii de activitate

restructurarea economiei la nivel macroeconomic și la nivel sectorial; programe de reconstrucție și dezvoltare; prognoză economică; mijloace și instituții specifice ale economiei de piață; problemele prețurilor și concurenței; libera inițiativă; privatizarea; activitatea economică a Fondului Proprietății de Stat și a Fondurilor Proprietății Private, a regiilor autonome și a societăților comerciale cu capital integral de stat sau mixt; importul și exportul de capital; alte probleme privind strategia dezvoltării economice și politica reformei.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeDocumente: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2000-2004

Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Rușanu Dan Radu PNL  
2. Vicepreședinți Marin Gheorghe PSD  
3.   Purceld Octavian-Mircea
vicepreședinte din 5 mar. 2002
PRM  
4. Secretari Lepădatu Lucia Cornelia PSD  
5.   Vida Iuliu UDMR  
6. Membri Armaș Iosif PSD  
7.   Arnăutu Eugenu PSD  
8.   Avramescu Constantin-Gheorghe PNL 20.10.2003
9.   Bălășoiu Amalia PSD  
10.   Bran Vasile PD  
11.   Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD  
12.   Enescu Nicolae PRM 05.02.2002
13.   Giuglea Ștefan PSD  
14.   Godja Petru PSD  
15.   Maior Dorin Lazăr PSD  
16.   Marcu Gheorghe PSD  
17.   Mocioi Ion PRM  
18.   Păduroiu Valentin PSD  
19.   Pășcuț Ștefan PRM 02.05.2001
20.   Pécsi Francisc UDMR  
21.   Popa Cornel PNL  
22.   Popescu Dan Ioan PSD  
23.   Puwak Hildegard-Carola PSD  
24.   Rus Ioan PSD  
25.   Satnoianu Tănase PRM 13.09.2004
26.   Sersea Nicolae PSD  
27.   Spiridon Nicu PSD  
28.   Stanciu Zisu PSD  
29.   Tcaciuc Ștefan Minoritati  
30.   Tudose Mihai PSD  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Vicepreședinți Stanciu Zisu PSD 05.03.2002

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Florescu Nicolae-Doru PRM   09.10.2001
2. Man Mircea PD   05.06.2003
3. Pop Napoleon PNL 28.12.2000 20.10.2003
4. Popescu Costel-Eugen PRM 22.10.2001 05.02.2002
5. Rădulescu Grigore Emil PRM   05.07.2004
6. Tunaru Raj-Alexandru neafiliat   02.05.2001