Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Australia Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Australia

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Președinte Dan Matei-Agathon
din 21 feb. 1997
deputat PDSR 21 feb. 1997
Vicepresedinte -
2. Secretar Galic Lia-Andreia
din 21 feb. 1997
deputat - 21 feb. 1997
3. Membri Caraman Petru senator PNȚCD 21 feb. 1997
4.   Dărămuș Nicolae Octavian deputat - 21 feb. 1997
5.   Dumitrean Bazil deputat PNȚCD 21 feb. 1997
6.   Gvozdenovici Slavomir deputat Minoritati 21 feb. 1997
7.   Hașotti Puiu deputat PNL 7 oct. 1998
8.   Ignat Ștefan deputat - 21 feb. 1997
9.   Marinescu Ioan-Sorin deputat USD-PSDR 21 feb. 1997
10.   Miloș Aurel deputat USD-PD 21 feb. 1997
11.   Moisin Ioan senator PNȚCD 21 feb. 1997
12.   Moroianu Geamăn Adrian Tudor deputat - 21 feb. 1997
13.   Nanu Romeo deputat - 21 feb. 1997
14.   Pătru Nicolae senator PRM 21 feb. 1997
15.   Preda Elena senator - 21 feb. 1997
16.   Sandu Ion Florentin deputat PDSR 21 feb. 1997
17.   Vasiliu Constantin Dan senator PD 21 feb. 1997

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
1. Vicepreședinte Stoica Valeria Mariana
din 21 feb. 1997 - până în 4 sep. 2000
deputat USD-PD 21 feb. 1997

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Grupdin datapâna în data
1. Burtea Marcu senator PDSR 21 feb. 1997 28 iun. 2000
2. Stoica Valeria Mariana deputat USD-PD 21 feb. 1997 4 sep. 2000
3. Barbăroșie Victor deputat PNL 21 feb. 1997 7 oct. 1998

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 august 2020, 14:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro