Radu GHIDĂU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.2 ARAD
pe listele Convenției Democrate Române

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat Civic-Ecologist 

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din feb. 1999)
Comisia pentru regulament (din dec. 1998) - Președinte
Comisia pentru muncă și protecție socială (până în feb. 1999)

Comisii speciale
Comisia specială pentru elaborarea propunerilor de modificare și completare a Regulamentului Camerei Deputaților (oct. - noi. 1998) - Președinte

Alte comisii
Comisia de validare (din noi. 1996)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Lituania - din mai 1998
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru - din feb. 1997