Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Olga Lucheria Voinea > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Olga Lucheria VOINEA    (Anastasescu)
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 177/29.03.2004 L175/2004 Propunere legislativă privind completarea art.15 din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal respinsa
definitiv
2. 184/04.03.2003 L296/2003 Propunere legislativă pentru completarea anexei la Ordonanța Guvernului nr.16/1999 privind aprobarea Programului prioritar de construcție a autostrăzilor din România Lege 451/2003
3. 199/06.04.2004 L173/2004 Propunere legislativă privind instituirea Zilei naționale a tineretului Lege 425/2004
4. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
5. 428/30.06.2004 L339/2004 Propunere legislativă privind regimul juridic al Consiliului Tineretului din România respinsa
definitiv
6. 429/30.06.2004 L355/2004 Propunere legislativă "Legea Tineretului" Lege 350/2006
7. 528/16.10.2002   Propunere legislativă privind acordarea burselor de solidaritate "Egalitatea șanselor". respinsa
definitiv
8. 547/24.10.2002   Propunere legislativă privind controlul provenienței averilor dobândite ilicit. respinsa
definitiv
9. 577/05.11.2002   Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.70/1991 privind alegerile locale respinsa
definitiv
10. 590/01.10.2004 L485/2004 Propunere legislativă privind controlul averii unor persoane fizice, care nu au fost dobândite în mod licit respinsa
definitiv

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 august 2020, 4:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro