Mircea BUCUR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.34 SIBIU

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în mai 2001
PSD-Partidul Social Democrat - din iun. 2001

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în mai 2001
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2001

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (oct. 2001 - noi. 2004)
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (până în sep. 2001)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Argentina 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada