Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Árpád-András Antal > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

ANTAL Árpád-András
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 26/01.02.2006 L426/2005 Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Legii fondului cinegetic și a protecției vânatului nr.103/1996 respins
definitiv
2. 47/14.02.2007 L895/2006 Propunere legislativă privind modificarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.45/2003 privind finanțele publice locale, aprobată prin Legea nr.108/2004 și modificată prin Legea nr.313/2004 și Ordonanța de Urgență a Guvernului nr.9/2005 respinsa
definitiv
3. 126/12.03.2007 L974/2006 Propunere legislativă pentru abrogarea Ordonanței Guvernului nr.80/2001 aprobată prin Legea nr.247/2002 privind stabilirea unor normative de cheltuieli pentru autoritățile și instituțiile publice, cu modificările ulterioare respinsa
definitiv
4. 127/12.03.2007 L975/2006 Propunere legislativă pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr.43/1997 privind regimul drumurilor respinsa
definitiv
5. 170/15.03.2006 L640/2005 Proiect de Lege privind înființarea centrelor de informare și consultanță pentru tineri Lege 333/2006
6. 171/15.03.2006 L639/2005 Propunere legislativă "Legea Tinerilor" respinsa
definitiv
7. 192/22.03.2006 L641/2005 Proiect de Lege privind sprijinul acordat investitorilor pentru construirea căminelor studențești private Lege 201/2006
8. 239/15.06.2005 L516/2005 Propunere legislativă privind înființarea comunei Estelnic, județul Covasna, prin reorganizarea comunei Poian Lege 386/2005
9. 393/17.06.2008 L149/2008 Propunere legislativă pentru completarea articolului 201 din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal respinsa
definitiv
10. 452/23.06.2008 L231/2008 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.578/2004 privind acordarea unui ajutor lunar pentru soțul supraviețuitor respinsa
definitiv
11. 453/10.05.2006 L301/2006 Propunere legislativă "Legea Fondului Național pentru Tineri" respinsa
definitiv
12. 557/28.11.2005 L422/2005 Proiect de Lege privind regulile de sănătate publică la folosirea ciupercilor comestibile din flora spontană Lege 30/2006
13. 803/01.11.2006 L567/2006 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.3/2000 privind organizarea și desfășurarea referendumului respinsa
definitiv

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 8:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro