Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Gyöngyike Böndi > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

BÖNDI Gyöngyike
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 66/13.02.2001   Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale cu modificările și completările ulterioare respinsa
definitiv
2. 122/27.02.2001   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale cu modificările și completările ulterioare. respinsa
definitiv
3. 156/25.03.2002 L550/2002 Propunere legislativă privind acordarea gratuită a medicamentelor pentru copiii cu vârste cuprinse între 0-12 luni. Lege 141/2003
4. 205/16.04.2002 L326/2002 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.461/2001 privind exercitarea profesiunii de asistent medical, înființarea, organizarea și funcționarea Ordinului Asistenților Medicali din România. Lege 496/2002
5. 207/23.03.2001   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale cu modificările și completările ulterioare. respinsa
definitiv
6. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
7. 334/26.05.2004 L356/2004 Proiect de Lege pentru completarea articolului 169 din Legea nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale Lege 276/2004
8. 355/27.06.2002   Propunere legislativă privind asistența judiciară gratuită. respinsa
definitiv
9. 415/25.06.2003   Propunere legislativă pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.7/2001 privind impozitul pe venit respinsa
definitiv
10. 416/25.06.2003   Propunere legislativă privind stabilirea destinației cotei de 1% din impozitul pe venitul anual global aflată la dispoziția contribuabililor persoane fizice respinsa
definitiv
11. 538/17.09.2004 L506/2004 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal respinsa
definitiv
12. 564/18.09.2003   Propunere legislativă pentru înființarea comunei Gârdani, județul Maramureș, prin reorganizarea comunei Sălsig respinsa
definitiv
13. 566/18.09.2003   Propunere legislativă pentru înființarea comunelor Coaș și Coltău, județul Maramureș, prin reorganizarea comunei Săcălășeni respinsa
definitiv
14. 567/18.09.2003   Propunere legislativă pentru declararea ca oraș a comunei Ulmeni, județul Maramureș respinsa
definitiv
15. 568/18.09.2003   Propunere legislativă pentru declararea ca oraș a comunei Șomcuta Mare, județul Maramureș respinsa
definitiv
16. 569/18.09.2003   Propunere legislativă pentru declararea ca oraș a comunei Tăuții - Măgherăuș, județul Maramureș respinsa
definitiv

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 4 aprilie 2020, 0:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro