Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Lucian Augustin Bolcaș > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Lucian Augustin BOLCAȘ
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 13/29.01.2002   Propunere legislativă privind declarațiile de avere și controlul veridicității acestora. respinsa
definitiv
2. 66/23.02.2004 L212/2004 Propunere legislativă privind completarea Legii audiovizualului nr.504/2002 respinsa
definitiv
3. 78/15.02.2001   Propunere legislativă privind despăgubirea persoanelor fizice care au subscris unități de fond la Fondul Național de Investiții. respinsa
definitiv
4. 110/18.02.2003 L199/2003 Propunere legislativă de modificare a prevederilor art.15 din Legea privind finanțele publice nr.500/2002 Lege 314/2003
5. 184/01.04.2004 L177/2004 Propunere legislativă privind completarea articolului 15 din Legea nr.87/1994 pentru combaterea evaziunii fiscale respinsa
definitiv
6. 185/01.04.2004 L176/2004 Propunere legislativă privind modificarea art.15, alin. (2) din Legea 87/1994 privind combaterea evaziunii fiscale respinsa
definitiv
7. 201/22.03.2001   Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.133/1999 privind stimularea întreprinzătorilor privați pentru înființarea și dezvoltarea întreprinderilor mici și mijlocii. respinsa
definitiv
8. 272/28.04.2004 L269/2004 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii privind aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.121/2001, pentru suspendarea temporară a tuturor procedurilor referitoare la adopțiile internaționale nr.347/2002 respinsa
definitiv
9. 280/09.05.2001   Propunere legislativă privind emanciparea și integrarea romilor. retrasa
de catre initiator
10. 312/13.05.2004 L156/2004 Propunere legislativă privind cercetarea sociologică, demo-economică și politică a opiniei publice respinsa
definitiv
11. 339/27.05.2003   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea art.III din Cartea II Titlul I "Asigurarea transparenței în exercitarea funcțiilor publice, prevenirea și combaterea corupției" din Legea nr.161/19.04.2003 publicată în Monitorul Oficial nr.279/21.04.2003 respinsa
definitiv
12. 385/11.06.2003   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.115/1996 modificată și completată prin legea privind unele măsuri pentru asigurarea transparenței în exercitarea demnităților publice și în mediul de afaceri și prevenirea și sancționarea corupției respinsa
definitiv
13. 405/23.06.2004 L434/2004 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.656/7 decembrie 2002 pentru prevenirea și sancționarea spălării banilor respinsa
definitiv
14. 466/08.08.2003   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.68/1992 privind alegerea Camerei Deputaților și a Senatului retrasa
de catre initiator
15. 499/07.10.2002   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.68/1992 privind alegerea Camerei Deputaților și a Senatului. retrasa
de catre initiator
16. 558/08.10.2001   Propunere legislativă pentru completarea prevederilor Legii privind regimul juridic al unor imobile preluate abuziv în perioada 6 martie 1945 - 22 decembrie 1989, Legea 10/2001. respinsa
definitiv
17. 685/07.12.2001   Propunere legislativă privind modificarea Legii pentru aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.17/2000 privind taxa pe valoarea adăugată și instituirea cotei TVA de 2% la unele produse alimentare, industriale și servicii prestate pentru producătorii agricoli. respinsa
definitiv

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 4 aprilie 2020, 6:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro