Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
2016-2020 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
Tel. 0725 109 712
www.mihaibotez.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Camera Deputaților > Mihai-Cătălin Botez Versiunea pentru printare

Mihai-Cătălin BOTEZ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.39 VASLUI
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 18 decembrie 2020 - demisie

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - până în dec. 2020 Secretar - din sep. 2017
 - până în feb. 2018
   Vicelider - din sep. 2019
 - până în feb. 2020
   Secretar - din feb. 2020
 - până în dec. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Guineea - până în dec. 2020 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - până în dec. 2020

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:66 (în 61 sedinte)
din care declaratii politice:34
Propuneri legislative initiate: 137, din care 12 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 82
Motiuni: 13

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 12 iunie 2021, 16:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro