Răzvan-Ionuț TĂNASE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA, colegiul uninominal nr.6

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în iun. 2013
 
independent  - din iun. 2013
 - până în oct. 2013
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din oct. 2013
 - până în noi. 2014
 
independent  - din noi. 2014

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în iun. 2013
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din oct. 2013
 - până în noi. 2014
Grupul parlamentar național democrat - din aug. 2015
 - până în dec. 2015
Deputat neafiliat - din dec. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor - Secretar (până în dec. 2014), Vicepreședinte (dec. 2014 - mar. 2015), Secretar (din mar. 2015)
Subcomisia pentru Spațiu

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Libaneză 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia