Curriculum Vitae
Parliamentary activity
1992-1996 (dep.)
questions & interpellations
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Chamber of Deputies > Aurel Jecan Versiunea pentru printare

Aurel JECAN
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

DEPUTY
Constituency no.32 SALAJ
start of the mandate: 24 november 1992
replaces: Miron Chichisan

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Romanian National Unity Party - since nov. 1992
 - until sep. 1996
Member non-attached - since sep. 1996

Standing committees
Committee for Education, Science, Youth, and Sport (since dec. 1992)

Parliamentary activity in figures:
Speaches:2 (in 2 plenary sittings)
Questions & Interpellations: 3

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania saturday, 19 september 2020, 6:18
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro