Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
2000-2004 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Adunarea Deputaților > Timotei Stuparu Versiunea pentru printare

Timotei STUPARU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.35 TELEORMAN
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 4 mai 1992 - demisie - HCD nr.26/1992

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Frontului Salvării Naționale 

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret, sport
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada - până în mai 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - până în mai 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă - până în mai 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - până în mai 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 15 august 2020, 0:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro