Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Galerie foto
Activitate parlamentară
2016-2020 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Camera Deputaților > Dumitru Gherman Versiunea pentru printare

Dumitru GHERMAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.5 BIHOR
data validarii: 4 septembrie 2017 - HCD nr.65/2017
înlocuieste pe: Marina-Adelina Coste

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (din feb. 2019) - Secretar (din sep. 2019)
Comisia pentru politică externă (sep. 2017 - feb. 2019)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Orientală a Uruguayului - din sep. 2017 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - din sep. 2017
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Letonia - din sep. 2017

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:28 (în 19 sedinte)
din care declaratii politice:5
Propuneri legislative initiate: 77, din care 35 promulgate legi
Motiuni: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 aprilie 2021, 21:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro