Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
Tel. contact: 0725.109.743
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Cornel Zainea Versiunea pentru printare

Cornel ZAINEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.25 ILFOV
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 8 octombrie 2020 - demisie - HCD nr.38/2020
înlocuit de: Ciprian Necula

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - până în oct. 2020 Secretar - din sep. 2018
 - până în feb. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor (sep. 2018 - oct. 2020) - Președinte (din feb. 2020)
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic (până în oct. 2020)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei - din feb. 2018
 - până în oct. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - până în oct. 2020

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:58 (în 44 sedinte)
din care declaratii politice:4 (din care una depusă în scris)
Propuneri legislative initiate: 147, din care 23 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 123
Motiuni: 13

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 2 decembrie 2020, 10:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro