Activitate parlamentară
2008-2012 (sen.)
2000-2004 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
1996-2000 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Senatul > Radu Alexandru Feldman > comisii de mediere Versiunea pentru printare

Radu Alexandru FELDMAN
Membru în comisiile de mediere ale urmatoarelor initiative legislative

Nr.
crt.
Numarul si data
înregistrarii
Titlu Stadiu
1. L35/01-01-2003  Proiect de Lege privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr. 18/2003 pentru modificarea art.40 din Legea nr.41/1994 privind organizarea și funcționarea Societății Române de Radiodifuziune și Societății Române de Televiziune Lege 95/2004
2. L104/13-03-2003  Proiect de Lege privind înființarea, organizarea și funcționarea Institutului Cultural Român. Lege 356/2003
3. L231/08-05-2002  Propunere legislativă privind protecția, promovarea și asigurarea accesului liber la cultura scrisă Lege 186/2003
4. L243/01-04-2004  Proiect de Lege privind instituțiile publice de spectacole și concerte Lege 504/2004
5. L263/23-06-2003  Proiect de Lege privind modificarea și completarea Legii nr. 422/2001 privind protejarea monumentelor istorice Lege 468/2003
6. L326/03-05-2004  Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr. 105/1999 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate de către regimurile instaurate în România cu începere de la 6 septembrie 1940 până la 6 martie 1945 din motive etnice Lege 323/2004
7. L452/09-06-2004  Proiect de Lege pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 16/2003 pentru modificarea și completarea Legii nr. 182/2000 privind protejarea patrimoniului cultural național mobil. Lege 314/2004

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 8 august 2020, 13:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro