Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2020-present (sen.)
2016-2020 (sen.)
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
legislative initiatives
mediation committees
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 2000-2004 > Chamber of Deputies > Ioan Stan > Legislative proposals Versiunea pentru printare

Ioan STAN
Legislative proposals initiated in legislature 2000-2004

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 19/30.01.2002   Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii 50/1991 privind autorizarea executarii lucrarilor de constructii si unele masuri pentru realizarea locuintelor. respinsa
definitiv
2. 143/25.02.2003   Propunere legislativa privind producerea si valorificarea legumelor de camp clasata cu prevederi
preluate de
PL nr.277/2003
3. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativa de revizuire a Constitutiei Romaniei Lege 429/2003
4. 311/29.05.2001 L135/2002 Propunere legislativa privind Legea Creditului Agricol. Lege 150/2003
5. 347/26.06.2002   Propunere legislativa pentru modificarea Legii arendarii nr.16/1994 clasata cu prevederi
preluate de
PL nr.600/2002
6. 447/30.06.2004 L649/2004 Propunere legislativa privind declararea ca oras a comunei Racari, judetul Dambovita Lege 543/2004
7. 454/03.07.2003 L525/2003 Propunere legislativa privind modificarea alin.(2 ) al art.30 din Legea sanitar-veterinara nr.60/1974 cu modificarile si completarile ulterioare Lege 580/2003
8. 590/13.11.2002 L239/2003 Propunere legislativa privind infiintarea Comunei Fintina Mare, judetul Suceava. Lege 339/2003

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 20 april 2021, 17:40
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro