Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
www.balan.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Ioan Balan > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Ioan BALAN
Propuneri legislative initiate în legislatura 2008-2012

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 95/23.04.2012 L167/2012 Proiect de Lege privind unele măsuri referitoare la drepturile salariale ale personalului plătit din fonduri publice Lege 84/2012
2. 152/29.05.2012 L71/2012 Proiect de Lege privind acordarea de pachete alimentare pentru elevii din învațământul obligatoriu de stat și privat, precum și pentru copiii preșcolari din grădinițele de stat și private respins
definitiv
3. 156/29.05.2012 L101/2012 Propunere legislativă privind introducerea ținutei școlare obligatorii în învățământul general obligatoriu, liceal și profesional de stat și particular respinsa
definitiv
4. 164/02.03.2009 L55/2009 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.96/2006 privind Statutul deputaților și senatorilor, modificată și completată respinsa
definitiv
5. 179/13.04.2010 L257/2010 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.96/2006 privind Statutul deputaților și al senatorilor, republicată respinsa
definitiv
6. 204/29.05.2012 L82/2012 Proiect de Lege pentru modificarea alin.(1) al art.139 din Legea nr.53/2003 - Codul muncii, republicată respins
definitiv
7. 249/03.05.2010 L46/2010 Propunere legislativă privind sistemul unitar de pensii publice respinsa
definitiv
8. 334/16.05.2011 L127/2011 Proiect de Lege pentru modificarea și completarea art.48 din Legea nr.35/2008 pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului și pentru modificarea și completarea Legii nr.67/2004 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, a Legii administrației publice locale nr.215/2001 și a Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali la comisii
9. 336/16.05.2011 L51/2011 Proiect de Lege privind introducerea votului prin corespondență pentru cetățenii români aflați în străinătate respins
definitiv
10. 338/24.09.2012 L268/2012 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea art.18 din Legea fondului funciar nr.18/1991 respinsa
definitiv
11. 467/12.11.2012 L296/2012 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Codului Penal al României din 21 iunie 1986, republicat, cu modificările și completările ulterioare respinsa
definitiv
12. 485/27.06.2011 L348/2011 Propunere legislativă privind reglementarea condițiilor de punere pe piață a plantelor, substanțelor și preparatelor stupefiante, halucinogene, euforice, psihotrope și derivaților acestora respinsa
definitiv
13. 550/02.11.2009 L381/2009 Proiect de Lege pentru modificarea Legii nr.35 /2007 privind creșterea siguranței în unitățile de învățământ Lege 29/2010
14. 560/13.10.2010 L360/2010 Propunere legislativă pentru completarea Legii 571/2003 privind Codul Fiscal cu modificările și completările ulterioare respinsa
definitiv
15. 563/13.10.2010 L353/2010 Propunere legislativă pentru completarea Legii 49/2006 privind circulația pe drumurile publice cu modificările și completările ulterioare respinsa
definitiv
16. 582/18.10.2010 L359/2010 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii Locuinței nr.114/1996 cu modificările și completările ulterioare respinsa
definitiv
17. 601/16.11.2009 L418/2009 Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.58/1998 privind organizarea și desfășurarea activității de turism în România respins
definitiv
18. 665/14.12.2009 L486/2009 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.299/2007 privind sprijinul acordat românilor de pretutindeni respinsa
definitiv
19. 672/17.11.2010 L448/2010 Propunere legislativă privind modificarea Legii nr.53/2003 - Codul muncii, în vederea declarării -Zilei Naționale de Rugăciune- ca sărbătoare legală nelucrătoare respinsa
definitiv
20. BP295/15.04.2009 L323/2009 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.39/2005 privind cinematografia la Senat
21. BP372/13.05.2009 L418/2009 Propunere legislativă pentru modificarea art.2, lit.d și art.43, alin.2 din Legea 755 din 27 decembrie 2001 privind organizarea și desfășurarea activității de turism în România la Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 27 septembrie 2020, 4:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro