Cătălin-Marian RĂDULESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.3 ARGEȘ
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2019 - feb. 2020 - Chestor
 feb. - sep. 2019 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din feb. 2019)
Comisia pentru transporturi și infrastructură (până în feb. 2019) - Vicepreședinte (din feb. 2017)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 - Vicepreședinte (până în mar. 2017)

Comisii de ancheta comune
Comisia parlamentară de anchetă pentru investigarea eventualelor nereguli și fraude semnalate în spațiul public cu ocazia derulării procesului electoral la alegerile din 26 mai 2019

Biroul parlamentar:
  • Pitesti, Str. General Constantin Cristecu nr. 2, constructia C 5, parter, jud. Arges

Persoane de contact:

  • Cnejevici Mira 0374.985.577