Rodica NASSAR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.6

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2016 - Vicepreședinte
 sep. 2015 - feb. 2016 
 feb. - sep. 2015 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate și familie - Președinte (până în feb. 2015)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE  Președinte - din mai 2013

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Libaneză  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă