Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Laurențiu Mironescu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Laurențiu MIRONESCU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 50/18.02.2008 L741/2007 Propunere legislativă privind reînființarea Liceului Militar de Marină "Alexandru Ioan Cuza" respinsa
definitiv
2. 139/08.03.2006 L714/2005 Propunere legislativă pentru completarea art.3 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.58/2001 privind organizarea și finanțarea rezidențiatului, stagiaturii și activității de cercetare medicală în sectorul sanitar respinsa
definitiv
3. 230/22.04.2008 L106/2008 Propunere legislativă privind completarea și modificarea OUG 202/2002 privind gospodărirea integrată a zonei costiere cu modificările și completările aduse de Legea 280/2003 retrimis
la comisii
4. 249/20.06.2005 L497/2005 Propunere legislativă pentru completarea art.40 din Legea nr.41/1994, republicată, privind organizarea și funcționarea Societății Române de Radiodifuziune și Societății Române de Televiziune respinsa
definitiv
5. 267/05.05.2008 L951/2007 Proiect de Lege privind modificarea și completarea art.4 din Legea nr. 752/2001 privind organizarea și funcționarea Academiei Române Lege 133/2008
6. 279/10.04.2006 L91/2006 Propunere legislativă privind modificarea Legii nr.50/1991 privind autorizarea lucrărilor în construcții, republicată, cu modificările și completările ulterioare respinsa
definitiv
7. 301/25.04.2007 L462/2007 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii privind organizarea și funcționarea Societății Române de Radiodifuziune și Societății Române de Televiziune nr. 41/1994 republicată, cu modificările și completările ulterioare respinsa
definitiv
8. 337/25.04.2006 L3/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii educației fizice și sportului nr.69/2000 respinsa
definitiv
9. 346/02.05.2007 L97/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.519/2002 pentru aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.102/1999 privind protecția specială și încadrarea în muncă a persoanelor cu handicap respinsa
definitiv
10. 380/17.06.2008 L137/2008 Proiect de Lege pentru abrogarea art.2141- 2143din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal respins
definitiv
11. 396/23.05.2007 L507/2007 Propunere legislativă privind schimbarea denumirii orașului Basarabi, județul Constanța, în "Murfatlar" Lege 370/2007
12. 439/08.05.2006 L255/2006 Propunere legislativă privind înființarea Universității de Medicină și Farmacie Constanța respinsa
definitiv
13. 491/17.05.2006 L330/2006 Propunere legislativă privind completarea Legii nr.571/2003, privind Codul Fiscal respinsa
definitiv
14. 500/03.09.2008 L251/2008 Propunere legislativă privind stimularea investițiilor respinsa
definitiv
15. 650/11.09.2006 L435/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.137/2002 privind unele măsuri pentru accelerarea privatizării respinsa
definitiv
16. 893/17.12.2007 L642/2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputaților și Senatului respins
definitiv
17. BP613/25.06.2008 B421/09.09.2008 Propunere legislativă pentru acordarea unor burse de studiu lunare studenților români ERASMUS la Senat
18. BP706/09.09.2008 B450/18.09.2008 Propunere legislativă cu privire la activitățile de lansare și operare a obiectelor spațiale la Senat
19. BP879/14.10.2008 B572/06.11.2008 Propunere legislativă privind statutul personalului navigant român la Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 23:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro